לערבב ולתנור: 20 עוגות קלות ומעולות לשבת

מעוגת תפוזים של קרן אגם ועד עוגת שוקולד עם מרכיב מפתיע - 20 עוגות שכל מה שצריך זה קערה (ואולי איזה מיקסר), כמה ערבובים ולתנור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוגת תפוז ג'ינג'ר
עוגת תפוז ג'ינג'ר צילום: מוטי מילרוד
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

לקראת סוף השבוע שמזדחל אל כיווננו, המוטו שלנו הפעם הוא עוגות קלות. לא משנה מאיזה סוג, רק שתהיינה עוגות שלא ממש צריך להתאמץ עבורן, אך שהתוצאה תהיה לא פחות ממעולה (באופן יחסי, כן? לא ציפינו לפייר הרמה בבית) או לכל הפחות - בלי ויתורים בגזרת הטעם. בקיצור, מתכונים עבור כל מי שלא רוצים להתפשר על עוגה קנויה מצד אחד, אבל גם לא בנויים לגייס את חדוות האפייה, ובטח לא לטרוח שעות בשביל משהו מתוק.

המוטו הראשוני גם הזכיר לנו את החיבה רבת השנים שלנו למתכוני עוגות מהסוג שמציע כמה חומרים וקערה אחת, ארבעה ערבובים ולתנור, אבל החלטנו להרחיב את המנעד ולהכניס תחת המטרייה גם כמה מתכונים שנדרשת בהם איזו הקצפה מהירה במיקסר, אבל לא הרבה מעבר. בקיצור, בשום מקרה לא תורה מסיני.

אז מה אופים לסוף השבוע? בין המתכונים: עוגת תפוזים מרהיבה של קרן אגם או עוגת בננות שתחזרו אליה שוב ושוב, כשהיא אהובה על ילדים ומבוגרים כאחד; עוגת לימון עם גבינה או עוגת שוקולד עם מרכיב מפתיע; עוגת פרג בחושה מפתיעה ונוסטלגית; עוגת חלבה שוקולד טבעונית ומבושמת תבלינים ועוגת סולת, עוגת תפוחים של סבתא ואיך אפשר בלי עוגת גבינה קלה קלה קלה? אם כן, מחומרים שבמרבית המקרים יש לכולם בבית ובלי הרבה מאמצים - הנה 20 עוגות לשבת.   

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות