22 דרכים להכין פנקייק מושלם

פנקייק קלאסי או הגרסה המתקדמת של אייל שני? פנקייק הטבעוני שתתאהבו בו בקלות או אולי בגרסה מלוחה? לפנקייק המוכר והאהוב גרסאות שונות מכל העולם - הנה 22 דרכים לפתוח את הבוקר

פנקייק ניסואז
הדרך להכין פנקייק מושלםצילום: אייל טואג
רותם מימון
רותם מימון

לא ברור מתי ואיפה בדיוק הומצא הפנקייק הראשון, אבל לחמיטה השטוחה גרסאות רבות שונות ומשונות מכל ררחבי העולם. היווניים והרומאים הקדמונים אכלו אותה ממותקת בדבש; בעידן האליזבתני באנגליה אכלו מעין פנקייק מתובל בתבלינים, מי ורדים, שרי ותפוחים. גם לבלגים וההולנדים יש מתכונים קדומים ואת האזכור הראשון בכתובים מוצאים בספר בישול הולנדי משנת 1683. במתכונו העתיק שולבו ציפורן, מוסקט, קינמון ולא מעט סוכר. בהמשך מוצאים סימנים לפנקייק (כמובן לא בשם הנ"ל) אפילו במזרח הרחוק וכשזה מגיע לאמריקה - הכל הופך לגדול ומתוק יותר. אגב, על הגלגול האבולוציוני בשם בלינצ'ס אפילו לא התחלנו לדבר.

אם יש דבר אחד עליו הסכימו חוקרי האוכל וההיסטוריונים של המזון הוא שהפנקייק היה דרך טובה להשתמש בחומרי הגלם כמו ביצים, קמח וחלב רגע לפני שהם מתקלקלים ומתבזבזים. מבחינת הילדים הפרטיים שלי, מדובר בפתיח המושלם לארוחת הבוקר של שבת, כשבלי ידיעתם המתכון האהוב עלינו הוא דווקא לפנקייק הטבעוני. כפי שמיד תראו ישנם אין ספור דרכים להכין פנקייק - מהקלאסי והפשוט ועד המלוח, מהפרשנות של השפים ועד אלה עם התוספות המשוגעות. הנה הם, כל המתכונים.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ