22 דרכים למוס שוקולד מושלם

עם קפה, מרסלה או דובדבני אמרנה, קרמל מלוח, שמן זית או אבוקדו – רק מתכונים מצוינים למוס שוקולד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוס שוקולד של החלוצים 3.
מוס שוקולד של החלוצים 3.צילום: דן לב | סגנון: דלית רוסו
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

לא ברור מדוע בין שלל הקינוחים, מוס שוקולד קצת נזנח הצידה, כלומר - לא פעם יעדיפו פנקוטה או מלבי על פניו. נכון, הוא קינוח לכאורה פשוט ומתוק מדי, אך המלעיזים יגידו שטעמת אחד - טעמת את כולם ולכן הוא גם שטחי, ילדותי וארכאי. אנחנו רוצים להציע כאן דווקא דרך אחרת להביט עליו - בזכות פשטותו, יש בו פוטנציאל גלום להיות מעין מגרש למשחקים – אם ברמת המינונים, אם ברמת התוספות והאלתורים וכמו שמוכיחה הרשימה המכובדת מאוד מטה - אל תתנו לסוכר לבלבל אתכם, זהו עולם שלם ומגוון.

לכבוד הקינוח הפשוט (נגיד), אך תמיד טעים ויעיל הזה, קיבצנו הפעם רק מתכונים (לא פחות ממעולים) למוס שוקולד, בסדר עולה - מהקלילים והקלאסיים ועד לקינוחי ראווה שמשלבים גם שוקולד לבן, למי שאינו חושש ממתכון מורכב. על כן נלך צעד אחר צעד מהמתכון למוס האגדי של מסעדת החלוצים 3 ז"ל, דרך הגרסה של אייל שני, שבצורה זו או אחרת אפשר לפגוש גם במסעדותיו.

משם נמשיך אל המתכון הקלאסי, כמו בספרים,  מתכון מהיר הכנה ובכל זאת יצירתי למוס בשלושה מרכיבים (שאחד מהם הוא שמן זית), דרך מתכון טבעוני עם מרכיב סודי (רמז: אבוקדו); ממוס השוקולד שיתחבב במיוחד על הילדים ועד גרסאות למתקדמים, עם קפה, ערמונים, דובדבני אמרנה או יין מרסלה; מהמוס שמשלב אלמנטים פירותיים כמו פסיפלורה ועד מוס שוקולד מריר מיוחד או אחר עם קרמל מלוח. בקיצור, כל הדרכים מובילות למוס השוקולד המושלם עבורכם. 

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות