לא רק בחמין: 16 מתכונים עם שפונדרה

הנתח שנחשב לנחות עד לפני כמה שנים כבש את עולם המסעדות וחזר כמנצח אל המטבח הביתי, ואין כמוהו בבישול ארוך ולא רק בחמין. הנה 16 מנות שיענו על השאלה - מה עושים עם שפונדרה?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרק שפונדרה עם שעועית
מרק שפונדרה עם שעועיתצילום: דניאל לילה
רותם מימון
רותם מימון

פעם, לא ברור כיצד ומדוע זה קרה - כאשר אנשים ניגשו אל האטליז וביקשו לקנות צלעות, היו הקצבים מנקים ואת הנתח הסיבי שמכסה אותן השאירו בצד. איש לא התעניין בשפונדרה, הנתח שעוטף את בשרן של הצלעות. מי שכן התעניין זרק את הבשר הסיבי הזה אל הסיר ולמד אט אט שרק בישול ארוך מרכך אותו ומייטיב עמו ועל כן הפכה השפונדרה למלכת החמין. אחר כך באו השפים והדגימו כיצד דווקא השפונדרה, הידועה גם כקשתית, מתאימה בוודאי לתבשילים כמו מרקים וקדרות, אך גם לצלייה על האש ומשדרגת את קציצת ההמבורגר. מפה לשם, כיותר ויותר המבורגרים נחשבים הציעו שילוב עם שפונדרה - היה ברור שכוכבת נולדה. מבשלים בפעם הראשונה שפונדרה? נמליץ לכם ללכת לפי הסדר והתחיל עם מתכוניו של אייל שני לא רק מציע מנות, אלא גם יורד לשורשי העבודה עם הנתח, כך גם במדור של חיים כהן.

אמנם החזאים מדווחים על סוף שבוע נעים, אבל כנראה שבקרוב - תוך חודשיים בערך - כבר נקטר שחם מדי בשבילן - אם כן, זה הזמן לכל תבשילים שיענו על השאלה מה עושים עם שפונדרה? והנה התשובות.

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות