22 מתכוני אורז חגיגיים

פרסי או בוכרי, לבן, אדום או ירוק, לחול או למועד כל המתכונים שמוכיחים שאורז הוא הרבה יותר מתוספת או ברירת מחדל לנמנעים מחמץ או גלוטן

אורז עם בשר ועשבי תיבול
אורז עם בשר ועשבי תיבול. בהשראת הבחש הבוכריצילום: מתן שופן
רותם מימון
רותם מימון

באווירת חג בימי קורונה, ובתקופה שממילא מרגישה קצת כמו מועד אחד ארוך ומתמשך שנמתח ונמתח, רק עם משמעותית פחות מוצרי יסוד במזווה ההולך ומתרוקן, החלטנו להקדיש את אסופת המתכונים הבאה לכוכב הבלתי נמנע של התקופה – גרגיר האורז.

העולם נחלק לשניים כשזה מגיע אליו; עם החלק הראשון נמנים אנשים שמתייחסים אליו בחרדת קודש כמעט ובפרט, לאופן הכנתו, כשפיצוח היחסים בין מים לאורז משולים למדע טילים, אליו מצטרף ממד זמן הבישול, האיסור בל יעבור לפתוח את הסיר, שהוא עניין בפני עצמו, ושלא לדבר על סוגיית המגבת בתום הבישול - כן או לא.

עם החלק השני נמנים מי שלא מבינים על מה המהומה, בהיותו תוספת די משמימה למנה עיקרית, לכאורה. אם אתם נמנים עם החלק הראשון או השני, המתכונים הבאים תפורים עליכם, אדרבה כשרובם ככולם חגיגיים ובאותה העת לא מעט מהם גם פשוטים להכנה ומתבססים על חומרי גלם זמינים. בין המתכונים: אורז פרסי לבן או בחש בוכרי ירוק; מקלובה או אורז הפוך עם ירקות, עם בשר ועשבי תיבול או עם פירורי טלה וחמוציות; ריזוטו לא לגמרי איטלקי או אושישולה, הריזוטו הבוכרי; תבשיל אורז שמכינים בכמה ערבובים ולתנור או מתכון לאורז הפתעות שכיף להכין עם הילדים, ועוד.

למתכונים מומלצים נוספים לפסח

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ