מתכונים לארוחה ים תיכונית של סוף שבוע

ממולאים יווניים או לחמעג'ון טורקי, מזטים תוניסאים או ספיחה מסוריה, קציצות מנאפולי ופסטה מסיציליה. בקיצור, כל מה שטעים סביבנו ומתאים לשולחן ים תיכוני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המזטים של ישראל קבלה.
המזטים של ישראל קבלה. באוכל, כמו באמנות, הדברים הטובים ביותר הם אלה המתרחשים לאט
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

אם נשים לרגע את עצמנו במרכז התמונה, אין ספק שאנחנו מוקפים באוכל טוב. בכל פעם, כשעולה השאלה (והיא עולה הרבה) - של מי האוכל הזה? נוצרת מלחמה קטנה וענייני ניכוס וקולוניאליזם מוציאים את החשק מהאוכל. לקראת סוף השבוע, אנחנו מציעים להניח לרגע את המלחמות בצד ואולי ברוח הממשלה החדשה שבפתח, יש פה סיכוי לשינוי, לפחות קולינרית. אם צריך לראות את הפן החיובי שבנקודה בה אנחנו עומדים: הגבולות מטשטשים ואוכל יהודי מתערבב עם ערבי, צרפתי עם איטלקי, מרוקאי עם תוניסאי וטריפוליטאי, טורקי ויווני, סורי ולבנוני, הכל מכל ואיזה אוכל נהדר שזה יוצר. לו רק היה זה מיתרגם לעניינים פוליטיים, המצב של כולנו היה טוב הרבה יותר.

אם הפוליטיקאים לא בעניין, אנחנו נהיה אלה שניצור את הגשר הזה במטבח הפרטי שלנו, עם קצת השראה מכל מה שטעים לאכול במרחב שמסביבנו: מזטים עם עם סימיט או ספינצ'ונה מסיציליה, פול מדמס ממצרים או גרסה קצת אחרת לפאווה מיוון, קובה וקובנייה, לחמעג'ון וספיחה, קציצות מנאפולי ובגזרת התבשילים קוסקוס עם מרק, קיגל, סופריטו וממולאים, לאנשי הדגים נציע מנות שופעות עגבניות ולימונים. ולקינוח - בסבוסה, כנאפה, מלבי ועוגת צנוברים. בקיצור, כל מה שהוא ים תיכוני וטעים טעים. מה צריך יותר מזה לסוף השבוע?

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות