כך תכינו סושי ביתי כמו מקצוענים

הגיע הזמן להתחיל להכין סושי בבית: מהדרך הנכונה לפלט דגים, דרך בישול האורז לשלמות ועד לטבילה בסויה – כל הטריקים והשטיקים לרול המושלם לכבוד יום הסושי הבינלאומי

רולים של סושי עם סלמון וניגירי עם טונה אדומה
סושיצילום: KarepaStock / Shutterstock.com
רותם מימון
רותם מימון

זאת היתה אמורה להיות ה-שנה בכל הנוגע ליחסי ישראל-יפן. המשחקים האולימפיים, פתיחת נתיב הטיסה החדש והישיר שמחבר בין תל אביב לטוקיו וכמובן - הראמן שכבש אצלנו כל פינה. אבל אז משום מקום הגיעה הקורונה ואין לנו לא משחקים אולימפיים ולא קו ישיר ליפן. לפחות נשארנו עם משלוחי סושי, מה יש לומר. חצי נחמה.

אחרי שבתקופת הסגר אתגרתם את עצמכם בהכנה ביתית של לחם, ראמן ושאר מכשולים קולינריים, גם הסושי הפך להיות חבר של קבע על השולחן. לכן, אם היה צריך תירוץ נוסף על מנת להתגבר על עוד אתגר קולינרי ננצל את הזמן הזה בשנה - יום הסושי הבינלאומי שחל היום (18 ביוני), ונקדיש את המדור להכנת סושי. אמנם אניני טעם ויפנופילים מטעם עצמם יגידו שאין סיכוי להכין בבית סושי שמתקרב בדרגתו לזו שביפן - לכן חבל על המאמץ. אולי הם צודקים, אבל חוטאים לגמרי למטרה.

יש להודות על האמת. הכנת סושי היא אולי הקצה ההפוך מבישול מהיר, כזה שמתקתקים מנה בחמש דקות. שכחו מזה. לפני הכל, נדרשת כאן הצטיידות בחומרי גלם משובחים כמו דגים טריים, אורז ייעודי ושאר חומצים ורטבים ואביזרים ומה לא. אחר כך מגיע שלב ההכנה עצמו, מבישול האורז, דרך שמירתו בטמפרטורה הנכונה (החדר), חיתוך הדגים וכן מלאכת ההרכבה עצמה, שכן עליה קם ונופל רול טוב. בסדר. הכל נכון, אבל צריך להתחיל איפשהו.

לצורך כך, וכדי לחגוג את היום הזה בשנה, איגדנו הפעם רק מתכונים מצוינים לסושי, שכוללים מדריכים שונים להכנת הרול המושלם, צעד אחד צעד וגם על המסביב. בין המתכונים: הסשימי המפואר של אביב משה; הדרך הפשוטה לרול ספייסי טונה לפי משה בדישי; צ'יראשי לפי נירה רוסו, יש שמכנים אותו גם סלט סושי מפורק (על לא עוול בכפו); אבוקדו בסויה וג'ינג'ר שנאה להתייחס אליו משל היה בעצמו סושי; ולקינוח, נניח, עוגת סושי עוף, אגוזי קשיו וטריאקי. 

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל של אתר הארץ

חפשו באינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ