מה עושים עם לוביה? יותר מ-20 מתכונים מומלצים

ולא רק בראש השנה: בתבשילים או בסלטים, מוקפצת במחבת או מתבשלת בסיר עם המון קציצות מסביב, עם רוטב או בלעדיו: יותר מ-20 מתכונים עם לוביה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותם מימון
רותם מימון

רק מריחים את ראש השנה וכהתניה פבלובית, הלב שלי נזכר בתבשיל הלוביה של סבתא שנאכל אך ורק בערב החג. חלוקת התפקידים היתה פשוטה וידועה לכל - סבא הולך לשוק, רוכש לוביה טרייה בלבד, חוזר ומפרק אותה לחוליות חוליות ומעביר את השרביט הלאה אל סבתא, שהיתה מבשלת אותה בתבשיל פשוט פשוט, אך בלתי נשכח. כל הפצרותנו לרכוש לה לוביה כבר ביולי, עת הפיצעה אז בשוק - נתקלו בסירוב. אצל סבתא אוכלים לוביה בחלון זמנים קצרצר - מערב ראש השנה ועד סוכות. "אבל סבתא, קיץ בחוץ ויש לוביה", לא יעזור בית דין. 

הלוביה של סבתא עדיין בלתי נשכחת, גם כשביקשנו ממנה את המתכון ובחורף המרנו אותה לשעועית ירוקה. ברור, זה לא אותו הטעם, על אף הקרבה המשפחתית. המתכון נותר חסוי, אבל נותן תקווה לחג המתקרב. אם לא יהיה פה סגר, נמתין בציפייה דרוכה ללוביה. אך אל תהיו סבתא שלי, אל תמתינו רק לראש השנה כדי לאכול לוביה. היא עמנו כבר מראשית הקיץ וממש בעוד רגע תסיים את ביקורה. וכן, אף שעועית ירוקה לא תחליף אותה. אולי שעועית תאילנדית כן. 

אז מה עושים עם לוביה? כמו שניתן להבין - לא מעט דברים. אפשר לאכול אותה כמו שהיא, היישר מהגינה, אפשר כמובן לחלוט או לבשל ואפילו להכניס לתנור. טעם מתקתק יתפשט לכם בפה ואז תתהו איך לא אכלתם לוביה כבר לפני חודשיים. הנה, כמעט כל המתכונים שאפשר לעשות עם לוביה ובכיכובה. 

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ