מה עושים עם שעועית ירוקה?

טרייה בסלט או מוקפצת במחבת עם שום ושמן זית, שוחה ברוטב עגבניות או אפויה בתנור עם גבינות, מניסואז ועד שותפה בקדרת בשר חגיגית: 22 מתכונים עם שעועית ירוקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עגבניות שרי ושעועית ירוקה בטחינת כוסברה
עגבניות שרי ושעועית ירוקה בטחינת כוסברהצילום: מיכל וקסמן
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

באחד מימות הסגר האחרונים הוצף המרכול המושבי שלנו בערימות של שעועית ירוקה טרייה ובוהקת, יפה כל כך שחבל היה להשאיר אותה שם. היה משהו כל כך מפתה בהן שמחשבה התגנבה ללב - למה אנחנו לא מבשלים יותר עם שעועית ירוקה?

מצד אחד, זוהי התוספת האולטימטיבית, בכמה דקות של עבודה מקפיצים שעועית ירוקה במחבת עם שמן זית ושום, או נותנים לה לשחות ברוטב עגבניות פשוט או עשיר. מצד שני, שעועית ירוקה יכולה להיות משודכת לסלטים כשחקנית פריכה ורעננה, אך גם בתבשילים מלאי רוטב או בתנור.

במתכונים הבאים שמיד תראו אפשר לנצל את עונת השעועית הירוקה ולעשות בה שימוש כשהיא עוד טרייה ונגיסה, במיוחד בסלטים שהדוגמה המפורסמת ביותר היא הניסואז. אך צריך להודות - בעבור התבשילים והמאפים בתנור, שעועית ירוקה מצוננת (מילה מכובסת לקפואה) שאפשר למצוא בכל מקרר סטנדרטי בסופר ואפילו זאת שמוצאים באגף השימורים - תעשה לא פעם את העבודה (ואפילו טוב יותר).

ועוד הצעה קטנה, בארץ אפשר למצוא כמה סוגי שעועיות טריות. הירוקה, שכבר נמצאת בשווקים כל השנה טרייה טרייה. צהובה שמפציעה אף היא מדי פעם טרייה (טובה יותר מקפואה) ובעוד מספר חודשים (מיולי והלאה) תנצנץ הלוביה בשווקים ועל כן, את כל המתכונים הנ"ל תוכלו להכין עמה. כך גם עם השעועית הירוקה התאילנדית שנוחתת פה גם כן בקיץ והיא מתקתקה ופריכה אפילו יותר. בקיצור, מסלטים ועד תבשילים ומאפים - הנה כל מה שאפשר להכין עם שעועית ירוקה, צהובה, לוביה או תאילנדית.

למתכונים מומלצים נוספים 

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: