כיסונים ממולאים מכל העולם ב-30 מתכונים

מדים סאם ועד גיוזה, מחינקלי ועד רביולי, מקרפלך ועד ורניקי, משישברק ועד פנזרוטי, מקאדה ועד אמפנדס: כל מה שנכנס תחת היריעה הרחבה של בצק ממולא בשלל דרכים. בקיצור, מסע בין כיסונים מרחבי העולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חינקלי בשר
צילום: תומר אפלבאום
רותם מימון
רותם מימון

כל עונת הקרפלך שנקראת חגי תשרי, הזכירה לנו שמעבר לכיסון היהודי - במטבחי העולם כולו אפשר למצוא שלל גרסאות ושמות לכיסונים שקיבלו את אופיים מהמקום ממנו הגיעו. חלקם דומים, חלקם מזכירים זה את זה אבל שונים בצורת העשייה, אחרים פשוט יצרו נוסח מקומי. בקיצור, מסין ועד איטליה, מרוסיה ועד דרום אמריקה, כל העולם כולו - כיסון אחד גדול. ואכן נראה שדווקא בימים טרופים כאלה, כשאנחנו יושבים בבית ומחפשים תעסוקה לידיים - מה יכול להיות מחמם לב ומנחם מאשר ללוש בצק לכיסון חמים שאחר כך ימולא בכל טוב, מירקות דרך עוף ועד דגים? 

אז בואו נצא למסע בין כיסונים, מכאן ומשם, בגרסאות קלאסיות או בעיבוד על עיבוד על עיבוד שיצר גרסה חדשה למעטפת בצק ממולאת. נכון, קוראינו הטהרנים ודאי יחושו כעס על מתיחת היריעה שנקראת כיסון, כי מה לקאדה כורדי ולרביולי, מה לדמפלינג ואמפנדה, ובכן - לנו יש תשובה ברורה אחת - בצק ממולא. לכן, לא לכעוס אלא להתחיל ללוש קצת בצק ולהתחיל לקפל, כי הנה הגרסאות שלנו לכיסונים, כן - כולל קרפלך של סבתא.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ