משווארמה ועד עוגת גבינה: 24 מנות קלאסיות במתכונים טבעוניים

עוד לא נולד המתכון שאי אפשר לטבען - מנקניקייה ועד ממרח כבד, מחלב ועד המבורגר, מלבנה ועד ריזוטו, ממוס ועד פבלובה: כל המנות הקלאסיות המוכרות, רק טבעוניות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנת שווארמה טופו
שווארמה טופוצילום: ליאור אבל
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

לכל אדם יש תחליף, לכל מנה גם כן. אמנם המדור הזה הוא מהסוג השנוי במחלוקת, שעשוי לעצבן את כל אחד מהצדדים (אני אומר: עשו אוכל, לא מלחמה): מצד אחד טבעונים שמתבאסים על הצורך הדחוף לקחת כל מנה מוכרת של אוכלי כל ולמצוא לה תחליף טבעוני ומצד שני, אוכלי הכל שאינם מבינים מדוע דחוף כל כך לטבעונים לכנות באותםם השמות בדיוק מנות שמזכירות בשר או מוצרי חלב. ובכן, אנשי שלום אנחנו ובאנו בטוב - על מנת לא לעצבן אף אחד מהצדדים, אלא פשוט להציע לכל מי שמתגעגע או מחפש תחליף, את המקום שלו.

ברשימה הבאה, תוכלו לגלות כמה קל להיות טבעוני בימינו. כל המאכלים הללו נולדו כמנות עתירות חלב, ביצים, דבש או בשר והנה, בלי מאמץ גדול במיוחד - הם כולם טבעוניים למהדרין. אם בעבר היינו צריכים להסתפק ב"נקניקיות מן הצומח" או ב"שניצל צמחי" שהציעו תאגידים תעשייתיים גדולים, הרי שהיום לא רק הרבה יותר קל, טעים, נגיש וזמין להימנע מכל אלה, אלא בכלל ממוצרים מן החי. כמה פשוט "לחקות" או להציע תחליפים שקרובים מאוד למקור, בלי שאף חיה נפגעה מהעניין. כך המציאות החדשה מזמנת לפתחנו אפשרות למצוא או ליצור תחליפי חמאה, חלב, ביצים, דבש ובשר, מחומרי גלם שאפשר להשיג בכל מקום. ברשימה הבאה תוכלו לגלות קמצוץ מכל אלה, בתקווה שבקרוב נציע רשימה חלופית נוספת.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ