מהמלוח ועד המתוק: 15 מתכונים לשבלולי שמרים

פיצה ופיתה זה כל כך סגר ראשון. בא הסגר השני וגילינו שהתמכרנו לשבלולי שמרים, מתוקים או מלוחים - זה לא משנה. אנחנו לא בררנים. הנה 15 דרכים מושלמות לצורה הכי יפה שבצק יכול להגיע אליה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שבלולי בצק כרוך
שבלולי בצק כרוךצילום: מתן שופן
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

כל אחד וההתמכרות שלו. אם בסגר הראשון הקדשנו את מרבית הזמן לאפיית פיצות ופיתות, בא הסגר השני וגילינו שלא הכנו בו ולא פיצה או פיתה אחת לרפואה. הסיבה: החלפנו התמכרות אחת באחרת. עיון קצר בתמונות הטלפון גילה לנו את האמת (המרה, המתוקה, המשמינה - השלימו אתם): התמכרנו לשבלולי שמרים. או שושנים, כפי שלעתים קרובות מכנים אותם גם - העיקר שמדובר בבצק שמרים מגולגל. יפה? לטעמנו לפחות, מדובר בצורה המרהיבה ביותר שאפשר להכין מבצק. 

אם פעם, שמרים היו מוקצים פה בעיקר מחמת פחד מכל ההתפחות, המתיחות והתעסקות עם הבצק - בסגר הנוכחי, כל החששות נעלמו וצללנו אל מעמקי שבלולי השמרים. ומה לא שילבנו בהם? גבינה (מתוקה ומלוחה) או קינמון, ממרחי שוקולד למיניהם או דווקא עם רוטב עגבניות. גילינו בהנאה ובסיפוק שבצק השמרים מכיל כמעט הכל וכשהוא מגיע בשבלול קטן ומגולגל - תחושת החטא עדיין מרחפת, אבל משמעותית פחות מהמקרים בהם הכנו בבקות או קראנצים גדולים. 

לכבוד אפיית סוף השבוע, החלטנו להפיץ ברבים את ההנאה מהשבלולים או מהשושנים, אם תרצו. כי למה שרק אנחנו נצטרך להתמודד עם כל זה? דבר אחד מובטח: ריח השמרים בבית הוא מטהר האוויר הכי טוב שאפשר לבקש.   

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ