מתכונים טבעוניים, לא רק ליום הטבעונות הבינלאומי

יום הטבעונות הבינלאומי הוא תירוץ להיכנס למטבח ולהצטייד במתכונים טבעוניים סתוויים, מקדרת ירקות מהירה ועד ירקות ממולאים בעדשים, ממרקים ועד תבשילים אתיופיים, מסמוסה ועד עוגיות טחינה ריחניות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קדרת ירקות של איילת לטוביץ'
קדרת ירקות של איילת לטוביץ' מביתא קפהצילום: אפיק גבאי
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

פעם, אבל לא ממש מזמן, לפני שמונה שנים לכל היותר, הוטלה עלי משימה למצוא את המנות הטבעוניות הטובות בתל אביב. מי חשב שמשימה כה פשוטה וטריוויאלית היום, תהיה אז כאב ראש שמשמעותו אי עמידה בדד ליין אותו הציבה העורכת. הסיבה: היה קשה מאוד למצוא מנות טבעוניות במסעדותיה של תל אביב. כל שף אליו פנינו ביקש בנימוס לא להשתתף בכתבה, בטענה שאין לו מה להציע לטבעונים מלבד סלט פה או תוספת כזאת או אחרת שם. שמונה שנים אחר כך זה נשמע לא הגיוני, אולי על גבול הבדיחה - האם אפשר לדמיין איזו מסעדה היום ללא מנות טבעוניות כלל? ובכן, אפשר להכריז בשקט: המהפכה הצליחה. גם אם אתם לא טבעונים, ודאי שבסביבתכם יש כמה וכמה, וכשהעולם הולך למדיניות של הפחתה, הטבעונות היא כבר מזמן לא טרנד, אלא דרך חיים שקצת מביך אפילו לכתוב את זה.

בהמשך לכך, יום הטבעונות הבינלאומי הוא מיזם שיצא לדרך בבריטניה ומצוין בכל שנה מאז 1994, ביום הראשון של חודש נובמבר, כאירוע המסכם דווקא של חודש הצמחונות שמתחיל באוקטובר. מפתיע לגלות שרק בשנת 2014 הוטבע לראשונה המונח ויגן - vegan, ללמדכם עד כמה כל העסק הזה טרי ועם זאת עבר כברת דרך מרשימה תוך זמן קצר. 

אי לכך ובהתאם לזאת, מדור "מה מבשלים היום?" מוקדש בחגיגיות רבה למתכונים טבעוניים, קלאסיים ופחות, שגם אוכלי כל יסכימו לאמץ בחיבה ורוב טעם. אם יש משהו אחד שאפשר לטעון לטובת שנת 2020 הוא שמעולם לא היה קל וטעים יותר להיות טבעוני, מאשר בימינו אנו.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות