אניסי ומשגע: מה עושים עם שומר?

העולם מתחלק לאלה שאוהבים אניס ולאלו שלא מוכנים לסבול אותו. עבור הקבוצה הראשונה - 21 מתכונים נהדרים עם שומר, ממרקים ועד קדרות, מסלטים ועד תבשילים - כל מה שאפשר לעשות עם שומר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שומר צלוי במחבת
שומר צלוי במחבת. לפקעות השומר הקטנות טעם מרוסן ועדין יותרצילום: דן פרץ
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

העולם מתחלק לשניים: אלה שאוהבים טעמי אניס ואלה שלא סובלים אותם. בהתאם, המדור היום מוקדש לחצי הראשון, שיחד עם ערק, אוזו, ליקריץ וסוכריות שוש, מחבבים גם את טעמי האניס העדינים יותר, שמצויים בשפע בשומר.

על אף שגם השומר הוא מאותם סוגי ירקות שאפשר כבר למצוא בסופר במשך כל השנה, עונתו מתחילה בראשית הסתיו ומסתיימת לקראת סוף החורף. חלק מראשי השומר אותם אפשר למצוא בשוק הם שמנים ועגולים, ואחרים הם שטוחים ומוארכים. הראשונים, כלומר העגלגלים, נפלאים לאכילה כמו שהם, טריים. כשהם עטופים בלימון או בחומץ (גם כדי למנוע את השחרתם) מדובר בתענוג לא קטן. הראשים המוארכים מתאימים יותר לבישול, אפייה וצלייה. אך גם אם תאכלו אותם טריים,  הם טובים לא פחות. והפוך. 

בניגוד למה שניתן לחשוב עליו, שומר הוא שחקן חיזוק מצטיין לא רק בסלטים טריים. שומר יכול להיות תוספת מבושלת או צלויה לצד מנות עוף, הוא יכול לקחת חלק ולתפקד כשחקן חיזוק בתבשילים ובקדרות ולהעניק להם את טעמו האופייני. הוורסטיליות שלו הופכת אותו גם לירק שניתן לצלות אותו, לבשל. בקיצור, אם צריך עוד מבשר סתיו אחד שיהפוך את הימים המתקררים לטעימים יותר - אוהבי האניס והשומר יכולים להתחיל כאן. כל השאר? הייטרים.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: