הכינו את התנורים: 22 מתכונים נהדרים לעוגות פאי

מקראק פאי ועד פאי לימון של נחמה ריבלין, מפאי תפוחים קלאסי ועד פאי שוקולד צ'יפס מושחת ומהיר: יש לנו פאי לכל גחמה, טעם וחך. לגזור ולשמור לקראת אפיית סוף השבוע

צילום: דן פרץ
רותם מימון
רותם מימון

העוקבים אחר המדור ודאי כבר מזמן שמו לב שימי רביעי בו מוקדשים לאפייה לקראת סוף השבוע שכבר מבצבץ לו באופק. אחרי שדיברנו כאן על עוגות בחושות, עוגות שמרים ושלל עוגות ועוגיות ריחניות, הגיעה העת לתת את הכבוד לשלל עוגות הפאי וזה בא בעיתוי נהדר - כשגשם מטפטף לו כעת ומה שמתחשק בבית זה ריח טוב של עוגה.

כשמדברים על פאי, יש להודות, מדובר בקשת רחבה, כמעט בלתי נגמרת של אפשרויות פריכות וחמאתיות, שוקולדיות, פירותיות או אגוזיות, כשכולן מתוקות וטעימות. מה שמזכיר שעוד בכלל לא דיברנו על האופציות המלוחות, אבל אותן נשמור ליום אחר. אולי ליום הפאי הבינלאומי.

לקחנו את כל קשת סוגי הפאי והבאנו קצת מכל דבר, ומה שיתאים לכל חך, טעם ובעיקר נטיית לב. התחילו עמנו במתכון המושלם, שהולך ממש צעד אחר צעד אל עבר הפאי המושלם ומציע שלל מילויים, ונועד לאופים מתחילים בעיקר - אבל לא רק. המשיכו עם פאי הלימון האהוב של נחמה ריבלין או פאי הגבינה והפרג (עם ציפוי השמנת) של רוסלה יונה ואמיר פורת מקונדיטוריית בסיקוטי; המשיכו עם פאי תפוחים אמריקאי קלאסי לכל יום חול או חג ופאי דלעת מצוין (ברוח ליל כל הקדושים שבדיוק חלף עבר לו, או לא); פאי שוקולד צ'יפס, כמו העוגייה אבל בעוגה (ורק בחצי שעה עבודה); פאי פרג ושקדים או פאי פקאן ומייפל; פאי בננה ושוקולד מושחת שמוכיח שוב כמה הצמד הזה עובד טוב יחד ועוד. בקיצור, פאי מתוק לילדים, למבוגרים, לעצלנים או משקיענים ולכולם.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ