עוגה לשבת: 20 המתכונים המבוקשים של 2020

שנת 2020 תיזכר, בין כל יתר הדברים, כשנת האפייה הגדולה. בשנה זו עוגות השמרים כיכבו, כולם חלמו על עוגיות אמסטרדם ובזכות הגברת נתניהו חזרו הביתה אל עוגת הביסקוויטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברד פודינג תפוחים עם אנגלז ציפורן
ברד פודינג תפוחים עם אנגלז ציפורן צילום: תומר אפלבאום
רותם מימון
רותם מימון

2020 התחילה כמו עוד שנה, אבל מהר מאוד הידרדרה לתהומות וסגרים שאיש לא העלה בכלל בתרחישים הגרועים ביותר שלו. מצד שני, זאת גם היתה - סביר להניח כפועל יוצא, שנת האפייה הגדולה. סגר או לא, כולם מצאו את עצמם אופים לחמים, פיצות ובעיקר - עוגות, עוגיות ושאר מאפים. את מדור עוגה לשבת שלנו אנחנו מעוניינים להקדיש לאותם קינוחים, לאותן עוגות ולאותם המאפים שפשוט חזרו אליהם שוב ושוב במהלך השנה החולפת.

אם יורשה לנו לעשות ספויילר, אפשר לראות שהמתכון שכולם חיפשו הוא לעוגיות אמסטרדם, כי אם אי אפשר לטוס להולנד ולזלול אותן שם, נאפה אותן בעצמנו. במסגרת ההסתגרות בבית נראה שאיש לא חשש מכמויות השוקולד והאפייה הדקדקנית שתשמור את המילוי רך ואת המעטפת פריכה.

מעבר לזה, עוד עניין מעניין הוא עוגת הביסקוויטים. האם שרה נתניהו אחראית על הקאמבק הגדול של השנה? אין לדעת, ובכל מקרה - מדובר באחד החיפושים הכי חזקים שקרו פה השנה. לכו תבינו.

אך עם כל הכבוד לאלה, המגמה הגדולה של השנה בקרב קוראינו, שזה אתם בסופו של דבר, היא שמרים. בשבלולים, בבקות, קראנצים וכדומה, אולי זה הריח שמתפזר בבית והציע נחמה גדולה, אולי דווקא בגלל הזמן שהתפנה ונוצל היטב ללישה והתפחה ארוכה, אבל זאת בהחלט שנת השמרים.

להבדיל, עוגות מהירות למי שצריך פתרון כאן ועכשיו או כמה ערבובים ולתנור, אף הן בחיפושים הגדולים. והכניסה החדשה והמפתיעה ביותר היא של הגרמקנודל, שכנראה שכל מה שצריך זה פרומו אחד של מאסטר שף בשבילו. אז בלי שהות ובלי המתנה, הנה הם 20 המתכונים הנקראים ביותר בתחום העוגות והקינוחים של 2020.

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות