מרקים לחורף: מתכונים שמכינים ביום ראשון ואוכלים כל השבוע

ממזרח או ממערב, עם קטניות או עם ירקות, לצמחונים או לחובבי הבשר: 29 מתכונים למרקים שאפשר להכין בסיר גדול וליהנות מהם בכל השבוע החורפי שלפנינו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרק גזר שומשום
צילום: לימור לניאדו תירוש
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

האם אתם מאלו שאוכלים מרק או שאולי אתם שייכים לאסכולה ששותה אותו? ובכן, לדברי האקדמיה ללשון מותר גם וגם, כלומר שתי אפשרויות הביטוי מתקבלות ונכונות. לפי חידוד האקדמיה, מרק שניתן ללגום ישירות מכוסות - שותים, ואילו מרק שצריך להיעזר בכף עבורו - אוכלים. האקדמיה גם חילקה את ההגדרות לפי מזרח ומערב, אבל למה להבעיר את האש בעבור דברים מיותרים?

אחרי שלושה שבועות של עצירת גשמים ומזג אוויר אביבי למדי, אנחנו אמורים לקבל שבוע חורפי וקר כמו שצריך, וירים ידו מי שלא מתכוון להיכנס אל המטבח ולהכין מרק. הגיע הזמן להבעיר את האש ולשלוח את הסירים אל הגז, במלים אחרות - לבשל מרק שניתן גם לאכול אותו וכן - גם לשתות. 

ומה במרכולתנו הפעם? מרק אפונה ונענע עם פיתול אסייתי, מרק בורשט צמחוני לא נאמן מאוד למקור (אז מה?), מרקי ירקות פשוטים שעושים היטב את עבודת החימום, מרקי גזר, דלעת ובטטה - בנבחרת הכתומים, מרקי מינסטרונה בגרסה כזאת או אחרת, מרקי קטניות עם עדשים, שעועית או חומוס, מרקי עגבניות ולבסוף - מרקי הבשר המהבילים שמזמינים את הביטוי - שגר ושכח, ובין לבין - מרקים לכל חך וטעם, צמחוניים או לאו דווקא. לבסוף נוספנו טיפים לכל מי שזקוק לשדרוג מרק הירקות שלו, הצירים וכל הטריקים הקטנים שהופכים אותו ממאכל דלוח לארוחת מופת.

בקיצור, בחרו לכם מחר ולכו עמו - שחקו עם המרכיבים לפי המצאי שלכם בבית והכי חשוב, הכינו בסיר גדול כדי שאם תכינו היום, תוכלו לשלוף ולחמם בכל רגע נתון בהמשך השבוע. 

למתכוני מרקים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות