22 מתכונים לפיצה ביתית מעולה

מהבצק הבסיסי ועד פיצה מרגריטה של אייל שני, מגרסה ללא גלוטן ועד המתכון הביתי לפיצה רומאית: מבלי להתחייב למקור האיטלקי, זה הזמן ללמוד להכין פיצה בבית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פיצה עם פטריות, אספרגוס ובצלצלים.
פיצה עם פטריות, אספרגוס ובצלצלים.צילום: דניאל לילה | סגנון: עמית פרבר
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

נדמה שיום הפיצה הבינלאומי שחל היום, מגיע בתזמון מדויק להפליא. רגע אחרי שהתחלנו לצאת באופן מדורג מהסגר השלישי או הרביעי (תלוי איך סופרים), ובסופה של שנה שאם אפשר לסכם אותה בשתי מילים, סביר להניח שהן תהיינה: משלוחי הפיצה. אין ספק שזו היתה שנת הפיצה. בכל רחבי הארץ מסעדות הסבו עצמן לפיצריות, שפים שמעולם לא חשבנו שייקחו חלק במשחק התפיחו בצקים ומשחו אותם ברוטב עגבניות ואפילו בשלנים ביתיים החלו להציע אף הם בצקים מוכנים לפיצה וכולם ביחד התפוצצו מרוב משלוחים. בקיצור, ירים את ידו מי שלא מצא את עצמו ניזון, לפחות פעם בשבוע, ממנה. כי הרי מה אוכלים בבידוד ובסגר אם לא פחמימות מנחמות בשם פיצה?

אך עם כל הכבוד למשלוחים, התגלית הגדולה של לא מעט אנשים בכל התקופה הזאת, היתה - שהם יכולים להכין הכל בעצמם, מבצק נהדר ועד תוספות מושקעות, בלי טובות מאף פיצרייה. בשנה שכל כולה אפייה, הכנת בצק לפיצה כבר לא נראתה כל כך מאיימת. גם הגילוי שלא חייבים טאבון בשביל להגיע לתוצאה טובה, מספיק תנור ביתי. 

אייל שני אמר כבר פעם שגדולתה של פיצה היא בשילוב השמיימי של שלושת מרכיביה העיקריים, שמגיעים לשיאם המשותף בתנור לוהט: בצק, רוטב עגבניות וגבינת מוצרלה. אז נכון, יכול להיות שהתוצאה לא תצא אחת לאחת כמו בפיצרייה, אבל למה לא לנסות זאת בבית?

לצורך כך אספנו מתכונים לפיצה ביתית, החל מהבסיס - הבצק, הרוטב והתוספות. מהגרסה הנאפוליטנית ועד לגרסה של שיקגו לפאי פיצה, מהגרסה של אייל שני ועד הגרסה הסיצילאנית ואפילו כמה גרסאות למתקדמים ממש. כך או אחרת, יכול להיות שהאיטלקים היו מתעלפים אל מול חלק מהפרשנויות שלנו שהתרחקו מאוד מהמקור, אבל לגרסה הביתית לפיצה זה יותר ממספק. הנה, 22 מתכונים לכבוד יום הפיצה הבינלאומי, מלכת הבית והרחוב בימי קורונה.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות