יום הפאי הוא רק תירוץ: 20 מתכונים לפאי מלוח

ה-14.3 מצוין ברחבי העולם כיום הפאי המתמטי. אנחנו לא צריכים הרבה תירוצים כדי לנצל את היום המיוחד ולהכין פאי מלוח בשלל צורות, מילויים וטעמים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קוטג'־פאי עם כרישה
קוטג'־פאי עם כרישה. הכרישה המאודה, שמחליפה את רוב תפוחי האדמה, תורמת למרקם מעניין ולהדגשת הטעמים צילום: דן פרץ
רותם מימון
רותם מימון

בואו נעשה רגע סדר בבלגן. לכל מנה בערך ולכל מאכל כמעט יש יום חגיגי שמצוין ברחבי העולם, אבל מי שיציץ היום ביומנים יבחין בוודאי שה-14 במארס מצוין בכל מקום ואתר כיום הפאי הבינלאומי. מה קורה כאן? הרי רק לאחרונה, ב-23 בינואר, ציינו פה את יום הפאי הבינלאומי, אז כיצד זה מציינים גם היום? ובכן, הכוונה כמובן אל הפאי המתמטי ולא אל הפאי הקולינרי, אך שמועה מספרת שברחבי העולם מתכנסים היום מתמטיקאים וחובבי מדע משוגעים לדבר, מדברים בשבחי המספר האי רציונלי-3.14159, מרימים לכבודו כוסית פינה קולדה וזוללים פאי. אם זוללים היום פאי, בשבילנו זה רק תירוץ לאפות משהו.

אם את יום הפאי (זה שאוכלים) ציינו בעבר על , את יום הפאי המתמטי נקדיש לכל המנעד המלוח של הז'אנר. והו, כמה שרחב, מגוון, מקסימלי ובלתי מוערך דיו הוא. או כפי שיותם אוטולנגי כתב: "יש למילה פאי שלל מובנים, חלקם ישנים, חלקם חדשים, חלקם מתוקים, חלקם מלוחים וחלקם אפילו חריפים, חלקם עם בסיס אפוי, חלקם בלי. לחלקם אפשר לקרוא פשוט פשטידה, אך נקראים בשם הכולל - פאי".

אז מה בתפריט היום? פאי כמובן, אבל רק מלוח. עם בצק בתחתית או בלעדיו. עם בשר או עם דגים, טבעוני או עם גבינות, עם עלים ירוקים או עם כמה סוגי ירקות, עם תפוחי אדמה או בטטה, קלות או מורכבות מאוד. למתחילים או למתקדמים. בקיצור, 20 מנות פאי שייקלעו לכל חך וטעם ושיהיה יום פאי שמח, למי שחוגג.

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות