כך תכינו סושי ביתי כמו מקצוענים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רולים של סושי עם סלמון וניגירי עם טונה אדומה
סושיצילום: KarepaStock / Shutterstock.com
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

זה היה אמור להיות תור הזהב בכל הנוגע ליחסי ישראל-יפן. המשחקים האולימפיים, הציפייה רבת השנים לפתיחת נתיב טיסה ישיר שיחבר בין תל אביב לטוקיו וכמובן - הראמן שכבש אצלנו כל פינה. אבל אז משום מקום הגיעה הקורונה ואין לנו לא קו ישיר ליפן ואפשר לשכוח מכרטיסים למשחקים האולימפיים. לפחות נשארנו עם מסעדות הסושי, מה יש לומר. חצי נחמה.

אחרי שבתקופות הסגרים יותר ויותר בשלנים חובבים התנסו בהכנתו, הסושי הפך להיות חבר של קבע גם על השולחן הביתי. לכן, אם היה צריך תירוץ נוסף על מנת להתגבר על עוד אתגר קולינרי ננצל את הזמן הזה בשנה - יום הסושי הבינלאומי שחל בסוף השבוע (ליתר דיוק ב-18 ביוני), ונקדיש את המדור להכנת סושי. אמנם אניני טעם ויפנופילים מטעם עצמם יגידו שאין סיכוי להכין בבית סושי שמתקרב בדרגתו לזו שביפן - לכן חבל על המאמץ. אולי הם צודקים, אבל חוטאים לגמרי למטרה.

יש להודות על האמת. הכנת סושי היא אולי הקצה ההפוך מבישול מהיר, כזה שמתקתקים בחמש דקות. שכחו מזה. לפני הכל, נדרשת כאן הצטיידות בחומרי גלם משובחים כמו דגים טריים, אצות, אורז ייעודי ושאר חומצים, רטבים ואביזרים ומה לא. אחר כך מגיע שלב ההכנה עצמו, מבישול האורז, דרך שמירתו בטמפרטורה הנכונה (החדר), חיתוך הדגים וכן מלאכת ההרכבה, שכן עליה קם ונופל רול טוב. בסדר. הכל נכון, אבל צריך להתחיל איפשהו.

לצורך כך, וכדי לחגוג את היום הזה בשנה, איגדנו הפעם רק מתכונים לשלל סוגי הסושי המוכרים בארץ, שכוללים מדריכים שונים להכנת הרול המושלם, צעד אחד צעד וגם על המסביב. בין המתכונים: הכנת אורז סושי, לפי הספר; מרק מיסו שחייב לפתוח את הארוחה; הסשימי המפואר של מסעדת נובו; הדרך הפשוטה לרול ספייסי טונה לפי משה בדישי; אבוקדו בסויה וג'ינג'ר שנאה להתייחס אליו משל היה בעצמו סושי; ניגירי וטטאקי ועוד ועוד. לשנה הבאה בטוקיו.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות