ואיך החום פתאום עולה: 30 מתכוני קינוחים ועוגות עם קרמל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרם קרמל קלאסי (סגנון: לימור לניאדו תירוש. כלי קרמיקה: ורד טנדלר דיין)
צילום: לימור לניאדו תירוש
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

כבר לא מעט זמן מתנהל במחלקת הקינוחים, רומן גדול ומאוד לא סודי בין המתוק למלוח, ואם צריך להכתיר מלך אחד שגנב את ההצגה אין ספק שמדובר בקרמל. בכל מסעדה תמצאו בתפריט הקינוחים לפחות מנה אחרונה אחת שכוללת את הקרמל ובאותיות הקטנות תתגנב גם המילה: מלוח. יש מי שאומר שהטרנד מיצה את עצמו ואי אפשר להכיל אותו יותר. אנחנו אומרים, בסדר, לא צריך להיות כאלה הייטרים כשמגיעים לקינוחים.

בעצם מה יכול להיות בסוכר שמעלים לטמפרטורה גבוהה והוא מתחיל להתפרק ומתחבר בחזרה בטעם שונה, עם טעם ייחודי בקצה של שרוף-מתקתק-מלוח יש שאומרים אפילו משהו בין חמאה לאגוזים או וניל? שום דבר בעצם.

אכן, בעבור לא מעט חובבי אוכל, קרמל בקינוחים הוא האומאמי האמיתי, אבל קודם לטרנד הנוכחי בו הקרמל האהוב קיבל טוויסט מלוח - אי אז בשנות ה-80 ואפילו קודם לכן, לא מעט ארוחות במסעדות הסתיימו עם קרם קרמל, אולי המתחרה הגדול של מוס בוואריה. אך כמו בכל אופנה - אחרי רגעי התהילה באו שנות השפל בהן זוהרו הועם - אך כאמור בשנים האחרונות אי אפשר לברוח ממנו. אפילו במעדני חלב בסופר המציאו יוגורט בטעם קרמל מלוח.

אמנם כיום כבר משלבים קרמל גם במאכלים של ממש שהוא מוסיף להם מתיקות מורכבת, לא רק עוד סוכר. אך עם זאת, ליבו יישאר לנצח בקינוחים. אז איך מכינים קרמל זריז במיקרוגל? בדקו אצל דורעם גונט. איך מכינים קרם קרמל קלאסי? בדקו אצל אייל שני. ומה עושים עם קרמל מלוח? ואיזה קינוחים טעימים משלבים את כל אלה יחד? התשובות ברשימה המפורטת מטה.

למתכונים מומלצים נוספים

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות