הבעלים של מאנטה ריי במיזם קולינרי חדש

פירות ים בצנצנות, יוגורט שמייצרים במקום ולחם געגועים - המקום החדש של עופרה ואבי גנור נפתח להרצה

רותם מימון, עכבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותם מימון, עכבר

אחרי שלימדו את כולם לאכול אוכל ישראלי במסעדת החופים הראשונה, פותחים עופרה ואבי גנור את יונה. במלעיל. המסעדה, שתתמקם בנמל יפוהמתחדש, תיפתח ביום חמישי הקרוב, 10 בנובמבר להרצה. בתקופה זו תהיה המסעדה פתוחה מ-12 בצהריים ועד חצות.

"היות שאנחנו הרגלנו את המסעדות בארץ לקונספט, הפעם החלטנו ללכת על מסעדה בקוד פתוח- וכך אנחנו נקראים "open source restaurant, מספר אבי גנור. לדבריו המושג יבוא לידי ביטוי בעיקר בשקיפות בהכנת האוכל – "אנחנו מכינים את היוגורט שלנו מחלב ולא רוכשים אותו, גם את הריקוטה אנחנו עושים בעצמנו. עושים לחם לפני שהוא הופך ללחם שאור, לחם פרטי שהוא ההיפך מלחם אחיד. אנחנו קוראים לו לחם געגוע שצריך להריח אותו לפני שאוכלים".

בהתאם לקונספט החדש התפריט של "יונה" יורכב ממנות שתכליתן לשמח את האוכלים ולעודד אותם לשתף מנות, בדגש על המטבח המקומי. מנות ישראליות עם פרשנות חדשה, שתבוא לידי ביטוי בבישול בטאבון, מנות מעושנות ומנות מן הים. לפתיחה למשל, יוגשו לחם געגועים עם "יונהגורט" ועם הרוטב של הסלט הישראלי ("את הסלט אנחנו זורקים").סעודה באווירה יפואית. הנוף ממסעדת "יונה" (צילום: אבי גנור)

"אחר כך אנחנו מאמצים אוכל שאנחנו עושים בבית", מתאר אבי גנור את התפריט החדש. "אנחנו אוהבים לכבוש דברים בצנצנות. למשל שרימפס, קלאמרי ומולים ואנחנו מעשנים לבד סלמון טרי ואת כל הצנצנות האלה אנחנו מגישים יחד עם פולנטה". במסגרת הקוד הפתוח יתבקשו הלקוחות לשפוך את תוכן הצנצנות על הפולנטה. לטובת שומרי המשקל מכינים ביונה, גם תחליף לפולנטה בדמות אגוזים ועשבי תיבול עם סלמון כבוש. גם מבנה הסלט המוכר השתנה ובמקום יגישו צנצנת של עגבניות שגם אותה שופכים על גבינת הריקוטה.ב"יונה" סוגרים עופרה ואבי גנור מעגל עם מסעדתם "טאבון" ששכנה במקום בו נמצא כיום הקונטיינר ופעלה במשך 15 שנים. הגנורים יגישו מנות נבחרות מהתפריט ההוא, כמו סרדין מבעבע עם אגוזים וגבינת חלומי וכרוביות, או בייבי סלק עם קממבר. בתפריט מנות נוספות עם קריצה ולדברי גנור "הרעיון של האוכל ביונה הוא כמה עמוק ושמח אתה חי".מריחים את הבית. "לחם געגועים" (צילום: אבי גנור)גם בצד הקינוחים הרעיון הוא שיתוף בין הסועדים. בתקופת ההרצה יככב פאי של חבושים, פאי שוקולד וגבינה המוגש עם סכין כדי שתהיה חלוקה צודקת וברוח ההומור והשמחה השורה על המקום, יוגש גם פודינג אורז עם הפתעות.

האם מסעדה בקונספט הקוד הפתוח תהיה האופנה הבאה? גנור מחדד את ההגדרה, "אנחנו מבשלים גם ביונה אוכל מקומי אבל היינו שם לפני כולם. "הטאבון" ולילית בגלגולה הראשון וגם במאנטה ריי הובלנו בצנעה חלק מהאופנות שרואים היום. אנחנו ניתן ב"יונה" חוויה ישראלית שמכבדת את הישראליות. אנחנו מאוד אוהבים את יפו, והנמל הוא אחד המקומות היפים בארץ ישראל. אם מאנטה ריי היא מסעדת חופים, אז יונה היא מסעדת מפלט מהעיר בתוך העיר".

יונה - מול מרכז נא לגעת – האנגר 1 בחלק הצפוני.

כתבות מומלצות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות