שף תחת חקירה: כונס פשט על ביתו ומסעדותיו של אייל שני

שנה אחרי שנחשפו צרותיו הכלכליות של אייל שני, פשטו היום צוותים של הכונס הרשמי והנאמנים על פשיטת הרגל על ביתו ומסעדותיו. צוותים נשלחו גם לביתו של שותפו שחר סגל

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הותר לפרסום: השף ושופט מאסטר שף אייל שני, קיבל שלשום (ראשון) ביקור בית לא נעים. צוותים משותפים של מחלקת החקירות של הכונס הרשמי והנאמנים בפשיטת הרגל שלו, הגיעו לביתו כמו גם לביתו של הבמאי וחברו הטוב שחר סגל. הצוותים פשוט גם על המסעדות של השניים - הסלון, צפון אברקסס והמזנון. זאת בעקבות החלטת בית המשפט המחוזי מיום חמישי האחרון בתיק פשיטת הרגל של שני. לפי ההחלטה הוחרמו מסמכים, מחשבים וטלפונים סלולרים. האם אייל שני נפרד מקשת?כמה באמת עולה העגבנייה של אייל שני?

"במהלך כל השנים בהן מתנהל הליך פשיטת הרגל נגדו, לא שילם אייל שני כמעט מאומה לטובת נושיו", נמסר בהודעת משרד המשפטים. "וזאת למרות הופעותיו הרבות בתקשורת, לרבות במסגרת תוכנית הריאליטי 'מאסטר שף' המשודרת בערוץ 2". לטענת משרד המשפטים שני נקלע לקשיים ונכנס להליכי פשיטת רגל לפני כעשר שנים, אז נאלץ לסגור את מסעדתו "אוקיינוס".

בהודעת הכונס נכתב כי במהלך 2011 הציע שני לנושיו הסדר לתשלום החובות, לפיו ישלם 1.45 מיליון שקל מתוך חובו. בנוסף הציע 50% מתקבולי המדיה שיקבל במשך שנתיים. "בית המשפט אישר את הצעת ההסדר אולם מר שני הפר כליל את תנאי ההסדר" - דברי הכונס. בשעתו, טען שני כי הכנסותיו משלושת המסעדות שבבעלותו לא עוברת את 6,000 שקלים בחודש. "ברם, בניגוד לדיווח זה", המשיך הכונס, "התעורר חשד כי שלוש המסעדות מוחזקות למעשה בבעלותו או בבעלות משותפת עם ידידו שחר סגל".

הנאמנים בפשיטת הרגל ביקשו לבטל את הסדר התשלומים ולהעלאת התשלום החודשי. לאחר שקיבלו את תמיכת הכונס הרשמי, הם ביקשו לאסוף מסמכים וראיות מהמסעדות - "שמניותיהן מוחזקות בנאמנות עבור סגל, לנוכח החשד כי מר שני שותף בהן".

כאמור, ביום ראשון, קבע בית המשפט כי שני מנסה לצייר בפניו תמונה שיקרית בכל הקשור להכנסותיו. "הכנסתו היחידה של שף בסדר גודל, פרסום ומוניטין כשלו, זהה כמעט להכנסתו של אחרון השוליות או המלצרים במסעדה בה הוא מועסק", נכתב בפסיקה. בהמשך הורתה השופטת אלשיך על ביטול הסדר התשלומים שנקבע עקב הפרת תנאיו, והעלתה את התשלום החודשי של שני לקופת פשיטת הרגל לסכום של 25,000 שקל. "כאשר מדובר בשף ידוע ובעל מוניטין שכזה", אמרה השופטת, "גם אם הסכים באמת ובתמים להיות מועסק בתמורה כזו, אין בכול אלא העלמה של מס בדמות כושר ההשתכרות של החייב, שהנושים זכאים ליהנות מפריו". בסיכום דבריה אמרה כי טענותיו של שני לגבי שכר נמוך הן "בבחינת לעג לרש וזריית חול בעיני בית המשפט".שחר סגל נמצא בימים אלה בחו"ל ולא היה ניתן להשיגו. מחברת ההפקות שלו PVO סירבו למסור תגובה. את תגובתו של אייל שני לא היה ניתן להשיג.