למרות המצב: שוק איכרים ייפתח מחר בדיזנגוף סנטר

קיימות, סחר הוגן ואקולוגיה: שוק איכרים חדש יוצא מחר לדרך בלב תל אביב עם מחווה לחקלאי הדרום

רותם מימון
רותם מימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותם מימון
רותם מימון

אחרי עיכובים רבים ודחיות שנבעו כמו לא מעט אירועים אחרים "בגלל המצב", מחר (יום חמישי) עתיד להיפתח בדיזינגוף סנטר – שוק איכרים חדש שיפעל מדי שבוע בימי חמישי. בשנים האחרונות דובר רבות על הכמיהה לחזור לקנות אוכל מקומי, מהיצרנים עצמם ולצמצם ככל האפשר את מספר הידיים שנוגעות באוכל שלנו. גם בריא יותר, גם אקולוגי ובעיקר – מצמצם לנו עלויות. הוכחה הגדולה לכך היא מספר שוקי איכרים שהושקו בשקט בתקופה האחרונה, עד שהתחיל המבצע וגדע את ניצני הניסיונות. כעת, אל הכמיהה לצריכה מקומית מתווספת גם הדאגה לאותם יצרנים ועסקים קטנים שפעילותם הופסקה כמעט לחלוטין בזמן המבצע ועננה כלכלית שחורה ועגומה מרחפת על ראשם, לאו דווקא מאזור מהדרום.

גם בהנהלת הסנטר הבינו את העניין. אחרי ששוק האוכל של סוף השבוע, ובו מפגש ישיר של קהל עם בשלנים, פועל בהצלחה מרובה כבר יותר מעשור, הגיע הזמן לשוק מקומי, כחלק קטן בתהליך קיימות גדול שהסנטר מתחיל לעבור. "הסנטר נכנס למהלך קיימות כולל שיתעסק בשלב הראשון בשוק איכרים", אומרת שאנה שכטרמן מנהלת הקיימות של המקום. "כבר שנים הסנטר מתעסק לא רק בצריכה, אלא גם בהיבטים חברתיים ותרבותיים ותומך בלא מעט עמותות, גם כספית וגם במתן מרחב פיזי לפעילות במקום עצמו. גם עובדי הניקיון של הסנטר מועסקים בהעסקה ישירה ולא דרך חברות קבלן, ובין יתר הדברים בזמן האחרון נכנסו למהלכים של קיימות ואיכות סביבה, ובעיקר – להיות מקום שמקדם את הערכים הללו. זה בא לידי ביטוי למשל בתהליכי התייעלות של הקניון כצרכן אנרגיה גדול".

פועל בהצלחה כבר למעלה מעשור. יריד האוכל בדיזינגוף סנטר בתל אביב

בסנטר התרכזו וחשבו כיצד לעורר השראה ולהוות מודל לסביבה, ועל הדרך לתת ערך מוסף לקהל התל אביבי המקומי (ולא רק הוא) שמגיע לקראת סוף השבוע אל הקניון. "אז חשבנו על מזון, כי הוא מרכיב מרכזי בסיפור הקיימות", אומרת שכטרמן, "באופן שבו אנחנו צורכים אותו בעיקר לאור המשבר המתגלגל לפתחינו". שכטרמן מצביעה אף היא על ההתעוררות ביוזמות של שיתוף פעולה עם חקלאות מקומית בכל רחבי הארץ, על ביקושים מצד הלקוחות ורצונם לרכוש פירות וירקות בעונתם, בסמוך למועד הקטיף, ממגדלים מקומיים. ערך מוסף הוא הניסיון לצמצם במעט את השתלטות חברות הענק על שטחי החקלאות ועל ההכתבה מה לגדל וכמה. שוק איכרים בסנטר רוצה לעודד קנייה מקומית קרובה לבית. המבצע הצבאי הנוכחי אף חיזק את התחושה כי אותם יצרנים קטנים זקוקים כעת, יותר מתמיד, לתמיכתם: "אנחנו שומעים על לא מעט עסקים ולא רק מאזור הדרום שקורסים כלכלית, אז השוק נועד להיות פלטפורמה להמשיך ולצאת מהמצוקה. חוץ מזה שהסנטר הוא מרחב מוגן ורצינו לתת לקהל אפשרות נעימה להתאוורר בו ולכן החלטנו לא לדחות עוד את הפתיחה או להמתין לסיום המבצע".

לצורך פתיחת השוק שיפעל בראשית דרכו בימי חמישי בלבד, הובא היועץ (ואיש חומרי גלם והחקלאי בעצמו) אלון רביד, לצרוך בניית תמהיל המשתתפים בשוק. "בשוק נתמקד בחומרי גלם", אומר רביד כשנשאל על ההבדל בין שוק איכרים ליריד האוכל. "יריד האוכל של הסנטר מתמקד באוכל מוכן וההבדל המרכזי הוא שנשים דגש על חומרי הגלם שמגיעים אל המטבח ואיתם מבשלים". כשרביד מדבר על מיון המציגים והמוכרים בשוק, הוא מדווח כי הבחירה נעשתה לפי קריטריון ברור: רק חקלאים ויצרנים שהקיימות, האקולוגיה וההוגנות הם נר לרגלם. בלא מעט שווקים אפשר למצוא גבינות או פטריות כמהין שהגיעו מחו"ל, אמנם אלו חומרי גלם משובחים, אבל לא ממש מקומיים ולכן לא ימצאו את מקומם בשוק. "אנחנו מביאים אנשים שהוציאו בעצמם את הירק מהאדמה, שלשו את הבצק ללחם וננסה להראות שאפשר גם אחרת".

דיזינגוף סנטרצילום: אייל טואג

ומי היצרנים שנבחרו? המשתתפים הקבועים שייקחו חלק בשוק הם משק "עלה עלה", שמגיעים מעמק חפר ואחראים על גידולים איכותיים של חסות, עלים ירוקים, עשבי תיבול וירקות. השוק הוא ההזדמנות הראשונה של הקהל הרחב לרכוש את הירקות והעלים המיוחדים של "עלה עלה", שכן עד היום סחורתם נמכרה אך ורק למסעדות. יצרן נוסף שנבחר אל השוק הוא האופה אורן חג'ג' הידוע בכינויו – "אדון שיפון". חג'ג' אופה לחם מדגנים אורגניים והקמח שלו נעשה בטחינה עצמית באבני ריחיים. חג'ג' שלמד את טכניקת האפייה הכפרית מסורתית בצרפת ממתכונים בני מאות שנים. הלחמים של אדון שיפון הם טבעוניים, ללא סוכר וללא שמרים. אליהם יצטרפו "משק עפאים" ומחלבת הבוטיק "מוטק'ה החולב" ממושב תלמי אלעזר ויביאו עמם את גבינות הכבשים שלהם. אל שלושת היצרנים יתווספו גם דוכני פאלטס, אותם ארטיקי הפירות המיוחדים שהפכו ללהיט בקיץ האחרון, דוכני פירות של "מור פירות השרון". עוד פירות יגיעו ממטולה על ידי "משק טוביה", ודוכנים נוספים יתפסו נני ממרחים ורטבים, ירקות ופירות הערבה, מאפים ומתוקים של הקונדיטורית רונה ברנד וגם יצרני האספרגוס המשובח - "יוכי אספרגוס" ויצרני התירס "תירס גילי". את פינת הקפה יסגור "קפליקס" היפואי ואת פינת היין יסגור "יקב מדבר". מאזור הדרום תגיע מערכת השיתוף הקהילתית "אושר" שאספה סחורה מחקלאי עוטף עזה והסביבה ותמכור אותה במקום לטובת אותם חקלאים שאינם יכולים לעזוב את הבית. בשבועות הקרובים עתידים להתווסף יצרנים נוספים מהדרום כמו המוצרים האורגניים של נאות סמדר, משק שקד וחרציות בן צבי ממושב נתיב העשרה וכן מגדל האננסים יואב קריין מ-Holypine.

הניסיון לעקוף את התאגידים הגדולים והקנייה הישירה מהיצרן מעלים גם את עניין המחירים של הסחורות בשוק, "ברור שזה מוביל לתמחור אחר, נמוך יותר, כי קודם כל אין את פערי התיווך. יחד עם זאת זו סחורה איכותית הרבה יותר ובעיקר- טרייה מזו שתמצא בסופר ולבטח עם סיפור מעניין יותר של היצרן שזרע וקטף אותו".

אלון, אז מדוע יפעל השוק רק פעם בשבוע?

"השוק הוא מקומם של הנציגים הישירים של הסחורה הכי טובה שיש ובכל העולם תראה ששוק איכרים אמיתי לא יכול לפעול מדי יום. בינינו הוא גם לא צריך לפעול מדי יום, כי מי שמוכר בו הוא החקלאים והיצרנים עצמם ובמקרה שלנו – הם פשוט בשטח".

שוק איכרים דיזנגוף סנטר. קומה 2 מול הרחבה של פול אנד בר. שעות הפעילות: ימי חמישי בין השעות 14.00-20.00

רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה במדור האוכל? לחצו כאן

רותם מימון

רותם מימון | אוכל

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ