הפיקוח הווטרינרי נגד מסעדת "אלבאבור": "מצב המסעדה מסכן את בריאות הציבור"

נגד המסעדה הוותיקה באום אל פאחם הוצא צו הפסקה מנהלי לאחר שנמצאו בה 300 ק"ג של בשר ממקור לא ידוע. תגובת המסעדה: "אנשי המשרד לא המתינו להצגת האישורים הווטרינריים על ידינו ומיהרו לפנות לתקשורת"

דפנה ארד
דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דפנה ארד
דפנה ארד

צו הפסקה מנהלי הוצא בשעות האחרונות כנגד מסעדת "אלבאבור" בצומת אום אל פאחם, לאחר שאתמול פקחי השירות הווטרינרי מצאו בה כ-300 ק"ג של בשר ממקור לא ידוע, ללא תווי סימון. בבדיקה שנערכה במקום, הבשר הוחרם ונבדק, ולאחר שהוגדר כאינו ראוי למאכל אדם הושמד.

בצו ההפסקה המנהלי נכתב בין השאר ש"מצב המסעדה מסכן את בריאות ציבור", "המסעדה מתנהלת בתנאי תברואה ירודים ביותר" ו"במקרר ירקות נמצאו ירקות גולמיים, בשר להפשרה ואורז מבושל. במטבח נמצאו בערבוביה מוצרי חלב וביצים גולמיות, מוצרי דגים מופשרים. נמדדו טמפרטורות חריגות. בפס הקר (סלטים) הטמפרטורה היתה 12 מעלות במקום עד 4 מעלות. בפס החם הטמפרטורה היתה 42 מעלות במקום מעל ל-70 מעלות".

צו הסגירה שנשלח למסעדה ממשרד הבריאות תקף ל-30 יום משעת קבלתו. מחר תינתן לבעלי המסעדה אפשרות להשמיע את טענותיהם בפני רופאת נפת חדרה, ד"ר אירנה וולוביק. בית משפט השלום רשאי לבטל את הצו או לאשרו, עם או בלי שינויים.

מסעדות אל באבור באום אל פחםצילום: איציק בן מלכי

מסעדת "אלבאבור" היא מסעדה ערבית ותיקה ומוערכת של האחים חוסאם ונשאת עבאס, שנוסדה בשנות ה-80 ובשנים האחרונות נוספו לה עוד שני סניפים. החדש מביניהם, "אלבאבור־ים" נפתחה בשנה שעברה בטיילת עכו בהשקעה של 5 מיליון שקלים. לאחרונה השיק עבאס שוק איכרים בסניף אל באבור יקנעם בקניון כוכב הצפון, שמבוסס על תוצרת חקלאי כפר כנא. חוסאם עבאס, הוציא ספר שכתב עם נירה רוסו בשם "טחינה, נענע, צנובר, כבש - סודות וטעמים מהמטבח הערבי־ישראלי של אלבאבור" (הוצאת משכל, 2006).

מהמסעדה נמסר: "אנו משתוממים על ההתנהלות הלא הוגנת של משרד הבריאות שהחלה בכך שאנשי המשרד לא המתינו להצגת האישורים הווטרינריים על ידינו ומיהרו לפנות לתקשורת וגם עתה מעבירים למערכות העיתונים את הודעת הסגירה עוד בטרם זו הגיעה לידינו. לגופם של דברים, ביום ג' פקדו את סניף אלבאבור באום אל פאחם צוותים של מס הכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ, משטרת ישראל ומשרד הבריאות. חרף בקשתינו, נציגי משרד הבריאות לא הואילו להמתין להצגת אישורים וטרינריים לבשר שקיימים בידינו ולכן הוחרם על ידם בשר בטענה שאינו ראוי למאכל. אנו מבהירים כי הבשרים המוגשים במסעדות אלבאבור הינם טריים ומסופקים על בסיס יומיומי על ידי מיטב הספקים בצפון שעובדים עמנו לצד מסעדות נוספות רבות בארץ. הבשר עובר אצלנו טיפול מוקפד ונשמר בקירור בתנאים הנדרשים. אנו פועלים באדיקות על פי הנחיות משרד הבריאות. לא למותר לציין כי כל יתר ממצאי הבדיקה נמצאו תקינים. בזכות כל אלה הפכה אלבאבור למוסד וכפי שנהגנו ב–15 שנה האחרונות נמשיך לשרת את קהל לקוחותינו הנאמנים ולהגיש להם את מיטב התוצרת של המטבח הערבי גלילי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ