סימן שאתה צעיר: מדריך חגיגות הבוז'ולה 2014

אם חסרות לכם סיבות לחגוג באמצע השבוע, התחברו לצרפתי שבפנים, וצאו לחגוג את הבוז'ולה החדש, יחד עם כל העולם המערבי. מדריך מקומי למסעדות והחנויות שמשיקות לחיים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

אומרים שככל שיין מתיישן זמן רב יותר בחבית, כך טעמו משתבח. ובכן, יש מי שחושב אחרת, או לפחות חושב שיש דרך אחרת לשתות יין. באזור בוז'ולה שבצרפת נהגו להכין יין מיוחד לצריכה מקומית, שתסס רק שבועות בודדים לאחר הבציר. עם השנים, הבינו הבוז'ולאים שיש עוד שתיינים כמוהם שמחבבים את הטעם הבוסרי של המשקה. כך התחילו בעולם חגיגות הבוז'ולה שנפתחות באופן רשמי בלילה שבין רביעי וחמישי, בשבוע השלישי של חודש נובמבר. כרגיל, בישראל לא מסתפקים בהשקת כוסות סמלית, והחגיגות יתקיימו במשך כל סוף השבוע. מי שלא רוצה להשתכר לבד בביתו, יצטרף לשתיינים המקומיות כדי לברך על הבוז'ולה החדש.

ליטל איטלי

בר היין וינרייה בליטל איטלי יציינו השנה בפעם הראשונה את חגיגות הבוז'ולה בנוסח איטלקי. את פסטיבל 'וינו נובלו' יחגגו במשך שני ערבים במסיבת קוקטייל, שתתקיים ברחבה של בר היין ובה דוכני טעימת יינות לצד מבחר גבינות בייצור מקומי. טעימה ראשונה תעלה 18 שקלים, וכל אחת אחריה - 8 שקלים.

איפה: וינרייה, ליטל איטלי - קפלן 18, תל אביבמתי: רביעי-חמישי, 19-20.11, מ-19:00.

בוז'ולה נוסח איטליה. וינו נובלו בוינרייה, ליטל איטלי (צילום: אפיק גבאי)

WINE AND MORE

חג הבוז'ולה היה הסיבה האידיאלית של בעלי הרשת, וואסים חינאווי, להשיג אישור חד פעמי, כדי להשאיר את החנות פתוחה אחרי השעה 23:00, הידועה כשעת העוצר של השתיינים. לרגל האירוע יתקבצו מיטב היקבים הישראלים, בהם אמפורה, אלונה, טוליפ, ספרה, צובה, מדבר ו-1848 כדי לחגוג את הבוז'ולה בסימן כחול-לבן, ובעלות של 15 שקלים למשתתף.

איפה: WINE AND MORE - קרליבך 25, תל אביבמתי: רביעי, 19.11, מ-19:00.

לא עוצרים בחצות. יינות ב-WINE&MORE (צילום: דניאל צ'צ'יק)

כרם ברק

בכרם ברק מצטרפים לחגיגות הבוז'ולה, ורגע לפני שנגמר היום מציעים לטעימה את היין הצעיר מבציר 2014, שימזג לחוגגים ללא הגבלה. ברקע תתנגן מוזיקת רוק-בלוז שמחה ויוגשו לחמים וגבינות שמכינים במקום. כניסה בעלות 100 שקלים.

איפה: כרם ברק - מושב בקועמתי: רביעי, 19.11, בשעות הערב.

שותים בלי הגבלה. מרתף היינות בכרם ברק (צילום: יעל רוזנברג)

פורטו

במסגרת חגיגות הבוז'ולה יוגשו בפורטו יינות צרפתיים ממאקון ובוז'ולה במחירים הנעים בין 35-40 שקלים לכוס. כדי להשקיט את הרעב אפשר יהיה להזמין צלחת שרקוטרי, גבינות ומעדנים נוספים.

איפה: פורטו - טשרניחובסקי 6, תל אביבמתי: חמישי, 20.11, מ-16:00

מעדנים ונהנים. חגיגות בוז'ולה בפורטו (צילום: אייל מרון)

דרך היין

בדרך ביין בחרו לדחות את החגיגה לערב שלמחרת כדי לעקוף את האיסור על שתיית אלכוהול בשעות מאוחרות. כבכל שנה, היינות האדומים הצעירים מגיעים מחבל בוז'ולה בארגז חתום וסגור, כדי לעמוד בתנאים הכלל-עולמיים. החגיגה תתקיים בחמישי בסניפי תל אביב, גבעתיים, סביון, נס ציונה ורמת השרון, ובשישי בבוקר יצטרפו סניפי צפון תל אביב, דיזנגוף סנטר, רעננה ומודיעין. עלות של 20 שקלים למשתתף.

איפה: דרך היין - בסניפי הרשתמתי: חמישי,20.11, מ-20:00; שישי, 21.11, משעות הבוקר.

היישר מאזור בוז'ולה. משיקים את היין הצעיר בדרך היין (צילום: יח"צ)המאחרים

» יקב טוליפ: בהשראת חגיגות הבוז'ולה נובו יתקיים ביקב טוליפ בשישי, 21.11, 9:00-15:00, אירוע טעימות חד פעמי של יינות הנמצאים בתחילת דרכם. הכניסה בחינם לקהל הרחב.

השראה לטעימות מקומיות. טועמים יינות ביקב טוליפ (צילום: שובל אביטוב)

» יקב יפתחאל: ביקב יפתחאל פתחו במסורת של חגיגות ביום שבת. ב-22.11, מ-12:00, ישיקו במקום את יין הסנג'ובזה הצעיר מבציר 2014, לצד סיור במרתף היקב. 25 שקלים למבקר.

מסורת משפחתית. חוגגים יין צעיר ביקב יפתחאל (צילום: משפחת אופיר)