אחרי הטרגדיה, איך מסעדות מתכוננות להתמודד עם אלרגיות למזון?

הצעת חוק לחיוב מסעדות בהחזקת אפיפן כבר הוגשה, אבל לפי שעה שולט בעיקר הבלבול במסעדות. יש שמחזיקות, יש שמתכננות ויש מי שרק מבקשות מהמדינה הנחיות ברורות. והסובלים מאלרגיה? מופקרים, בינתיים, לגורלם

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אושר דרעי בתמונה שצולמה בתוך המסעדה
אושר דרעי בתמונה שצולמה בתוך המסעדה
איתן לשם

הטרגדיה שאירעה ביום חמישי האחרון במסעדה בראש פינה, שבסופה מתה אושר דרעי בת ה-23 כתוצאה מתגובה אלרגית חריפה ללקטוז, ממשיכה להסעיר את עולם המסעדנות. בזמן שהחקירה נמשכת, עדיין קשה לעכל כיצד בכזו קלות משתרבבת קצפת, או גלידה חלבית, לקינוח שאמור היה להיות פרווה, בוודאי במסעדה כשרה ובשרית. הסועדים והמסעדנים מנסים לחזור לשגרה בשעה שהפיל הגדול של האלרגיות יושב לו בחלל כל מסעדה, כאילו רק ממתין לגבות מחיר נוסף, לפחות עד שרגולציה ממשלתית תספק מענה לסוגייה.

המילה המרכזית שעלתה מהטרגדיה הזו היא "אפיפן" – אותו מזרק אדרנלין שעשוי היה למנוע את מותה הטראגי של דרעי, ויש כבר מי שמקדמים חוק שיחייב מסעדות להחזיק בו. נכון להיום, מוסדות ציבור אחרים (כבתי ספר או מרכזים קהילתיים) מחויבים בהחזקת מזרק עם תכשיר אפינפרין (אפיפן הוא שם גנרי שנתנה חברה מסחרית אחת, אולם בשוק קיימים סוגים שונים של מזרקים). החוק שעבר ב-2018 מחייב "מחזיק במוסד חינוך להחזיק באותו המוסד, במיקום מרכזי ונגיש, תכשיר אפינפרין אחד לפחות", והוא גם מאפשר למוסד ציבורי שאינו מסוד חינוך להחזיק מזרק כזה מבלי הצורך בקבלת מרשם, או אחריות רפואית.

כדי לבדוק האם מותה של הצעירה בבית החולים זיו בצפת שינה משהו באופי ההיערכות של מסעדות, התקשרנו לרשתות של מסעדות מובילות. התשובות רק הבהירו עד כמה מדובר בשטח אפור, שיש רבים המעדיפים פשוט לא להלך בו או להתעלם ממנו. במסעדת אגאדיר ברחוב נחלת בנימין בתל אביב הבהירו מיד כי אין מזרק אפיפן או אחר במסעדה שלהם. "לפי החוק אסור לנו כרגע להחזיק חומרים כאלה", הסביר מנהל המסעדה. "זאת אומרת שהנושא נמצא באחריות של הלקוח, שאמור לדאוג לעצמו", הבהיר. בבית קפה מרשת ארומה באבן גבירול, המשיכו בקו דומה. "אין מזרק, עדיין", אמר מנהל המקום, תוך כדי שהוא מעדן מעט את דבריו. "באופן טבעי, יש בתפריט שלנו הרבה חלב ושום דבר לא סטרילי במאה אחוז מהבחינה הזו. אנחנו מקציפים באותו ברז, חלב רגיל וחלב סויה, למשל", הוא הוסיף והתשובה הפכה ברורה ומעט מדאיגה יותר.

אם ברשתות שלטו ניסיונות התעלמות מהבעיה, אצל השפים שולט בעיקר בלבול גדול. "כל עוד אין החלטה בנושא אז אני לא לוקח אחריות או מכניס שום חומר כזה למסעדה שלי", אומר השף גיא גמזו ממסעדת "אריא". גמזו הדהד החוצה גם את העובדה שלצוותו ולו אין ממש מושג מה לעשות עם מזרק כזה. "צריכים להעביר לנו הדרכה מסודרת בנושא – מי מזריק, איך מזריקים ומתי – אחרת אין לי מושג איך לעבוד אם זה. אני אזרח טוב, מה שיגידו לי לעשות אעשה, וכרגע אף אחד לא אומר לנו להחזיק אצלנו מכשיר כזה".

בקרוב חובה בכל מסעדה? תכשיר אפיפןצילום: Mark Zaleski/אי־פי

לילך ספיר, בעלת הברים הקולינריים "פיקוק", "מיני־בר ו"שחקי שחקי" הבהירה כי בבתי העסק שלה מתכננים לרכוש אטופן. "אמנם אמרו לנו שיש מחסור כרגע בארץ ולהמתין אבל כבר תדרכנו את הצוותים בנושא". למרות ההבנה שלה את חומרת הסכנה, ספיר מפחדת מגלגול האחריות אל המסעדות עצמן. "אני לא חושבת שצריכה להיות עוד רגולציה על המסעדות אלא בחירה אישית של מסעדנים לנהוג כך. אני יכולה להגיד לך שהרבה מאוד מסעדנים מתכוונים לדאוג שיהיה במסעדה", הוסיפה.

דגנית עמיחי מנהלת את בית הקפה, הקונדיטוריה והמסעדה "לחם יין" שביהוד כבר 22 שנה, וניכר שהיא מנוסה ומוכנה לכל שינחת עליה. "אני בת של איש צבא", היא מרימה להנחתה ואז מנחיתה – " אנחנו עם מזרק ודפיברילטור במסעדה כבר למעלה מעשר שנים. בנוסף, המנהלים שלנו עוברים הדרכה בנושא כל שנה, שלא נדע", היא חותמת. לעומתה, יוסי שטרית ממסעדת "דוד ויוסף" דווקא מצהיר כי מה שהיה הוא שיהיה בכל הנוגע להתמודדות עם אלרגיות במזון במסעדות. על השאלה האם במסעדתו ישנו מזרק אפיפן או שצפוי שינוי בנהלי ההתמודדות הוא משיב בקצרה "לא".

אחרי אירועי סוף השבוע, הגיש ח"כ ינון אזולאי מש"ס הצעת חוק על שולחנה של הכנסת, שתחייב בתי אוכל להחזיק תכשיר אפינפרין. בדברי ההסבר שצורפו להצעת החוק נכתב כי "בכל שנה מתרחשים בישראל בממוצע שני מקרי מוות עקב אלרגיית מזון ומקרים נוספים של סיבוכים בדרגות חומרה שונות. התגובה האלרגית החמורה ביותר, המכונה תגובה אנפילקטית, עלולה לגרום לקשיי נשימה חמורים, לאיבוד הכרה ואף למוות. תגובה זו היא לעתים מיידית, ועשויה להופיע מיד לאחר החשיפה לאלרגן (או עשר עד 20 דקות לאחר החשיפה)".

לפחות עד שהנושא יוסדר בחוק, וגם לאחר מכן, על הסובלים מאלרגיות למזון לנסות ולהקפיד על כך בעצמם, ובהקפדה יתרה, ככל האפשר. זאת למרות שבמקרה של אושר דרעי גם מודעות, הקפדה בדרך כלל ותפריט שאמור היה לשמור עליה בטוחה ולהיות נקי מחלב, לא הועילו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ