הכינו את החלות: 30 מנות שאי אפשר להפסיק לנגב את הרוטב שלהן

ירים את ידו מי שלא אוהב לבצוע חלה ולהתחיל לנגב רוטב שנשאר אחרי המנה? משקשוקה מלאה ברוטב ועד חריימה, מהסביח המיוחד של אייל שני ועד הקציצות שהילדים אוהבים - כל התירוצים לחסל חלה בארוחות סוף השבוע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דג ים ברוטב עגבניות חריף
דג ים ברוטב עגבניות חריףצילום: מיכל וקסמן
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

בגדול, עד בוא הקורונה נמנענו מגלוטן. בגדול. עד תקופות הסגרים, לא הייתם רואים אותנו מנשנשים עוגות בפינת הקפה המשרדית, לא אוכלים פסטה כשכולם מחממים את ארוחת הצהריים שלהם במיקרו וגם לא חוטאים בפיתה עם שווארמה או בזמן ניגוב החומוס. המוטו הזה לא עזר לנו בימי הקורונה. כמו כולם, גם אנחנו התחלנו לאפות חלות ולחמים. נגדיל ונאמר - בארוחת שישי, כשהחלות המתוקות נשלפות מהתנור והדגים החריפים ברוטב גם, אין שום דרך לעצור אותנו. ירים את ידו מי שלא אוהב לבצוע חלה או לחם ולהתחיל לנגב רוטב שנשאר אחרי המנה והוא לעתים קרובות התירוץ לכל פסטיבל האוכל הזה.

לפיכך נתכנסנו, עם מנות שכל מה שטוב בהן הוא בעיקר הרוטב, כזה שכשרואים אותו, מיד מתבצע תהליך אוטומטי שכולל בציעת חלה ואחריה עוד חוזר הניגוב שזנחנו לשווא. מנות הניגוב (להוציא את החומוס) האולטימטיביות עם חלה ממשיכות גם לשעות הבוקר של שבת עם השקשוקה ולמתקדמים אגז בנדיקט. שני המתכונים שמחייבים פרוסת לחם לצדם, אינם לבד. אליהם מתווספים: נציגי הסלטים והממרחים - המרמומה, אחותה של המטבוחה, ממרח השום או סלט החצילים של לימור לניאדו תירוש ובמנות העיקריות שנעות סביב דגים וקציצות ברוטב. בקיצור, כל המנות שמתאימות לשלל ארוחות סוף השבוע, כולל הבראנץ' של שבת.

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות