קחו את הזמן: 20 מתכונים לשבת ארוכה של סגר

חלה בהשראת ארז קומרובסקי או מרק גולאש של אייל שני, פקיילה או תבשיל עוף פרסי, אוסובוקו או חמין צפון אפריקאי-ירושלמי. כל מה שטעים לאכול בסוף השבוע, שצריך בשבילו הרבה זמן והסגר מאפשר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרק גולאש
צילום: Julia Nagy / Getty Images/iStockphoto   
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון
רותם מימון

הסגר כופה עלינו להישאר בבית ושוטח בפנינו את כל הזמן שבעולם. כמעט. לפני שיתחיל מבול השיעורים בזום, שיחות העבודה הטלפוניות ושלל המיילים, את סוף השבוע ננצל לביקור ממושך במטבח ולבישול ארוך. יש זמן ושהזום יחכה ליום ראשון.

זה הזמן לשלוף מהבוידעם את הסיר ההוא שרציתם לשמור בשביל החמין או בשביל קדרת הבשר, להתקין בכמה רכיבים, לשגר ולשכוח בתנור. אמנם לא רואים גשם באופק, אבל גם בלעדיו אי אפשר להעביר שבת בלי חמין. גם אי אפשר בלי לאפות חלות, והפעם בהשראת השף ארז קומרובסקי. ליד החלה הסלט האלטימטיבי בבישול ארוך - המטבוחה, שלא חייבים להיות יוצאי צפון אפריקה כדי לבשל אותה.

הבישול הארוך ימשיך גם במרקים - המרק של תום פרנץ הוא הלכה למעשה ארוך. ארוך מאוד. קחו נשימה וצללו אל המתכון המיוחד הזה. גם מרק גולאש של אייל שני דורש שתכינו אותו כבר מעכשיו, כדי שתספיקו להגיש אותו עוד בגבולות סוף השבוע.

בגזרת הסלטים והתוספות - גם פה ושם אלמנטים מהבישול הארוך, הן לטובת סלט החצילים (באבא גנוש) וגם לטובת העוף הצלוי שבקעריות החסה. מניפת בטטה תסדר אתכם יפה לצד העיקריות ולטובת הכרוב הממולא והאורז, גם תידרשו ללא מעט דקות בישול (וגם הכנה). יותם אוטולנגי יגיש לכם את הגרסה שלו לפקיילה קלה וקצרה מהרגיל, אך גם בה יש קצת התעסקות. 

עלמא אליוט הופמן מציעה את גרסתה של סבתה לתבשיל עוף פרסי שהולך נהדר עם אורז לבן עם אטריות. עוד עיקרית אהובה היא אוסובוקו - בישול ארוך במלוא הדרו. לחובבי הדגים, תבשיל אדום על לביבת שום נהדרת ומפתיעה של מתן שופן. 

לא משנה מה תבחרו לבשל, קחו את ההצעות שלנו ושחקו עמן לפי טעמכם. לבסוף, אתם מוזמנים להציג את הבישולים שלכם כמו בכל שבוע - ביום שישי החל מהשעה 13.00 בפוסט "מה מבשלים לשבת", בקבוצת האוכל שלנו בפייסבוק - אוכלים את הראש. 

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות