תסיסה בכפר סבא

בגיל 13, בטיול משפחתי לוויילס, זכה בני קריגר לטעום טעמה של גינס. אחרי הצבא כבר התאהב באיילים אנגליים וסקוטיים ושני עשורים לאחר מכן הפכה האובססיה לפאב ראשון מסוגו בישראל

רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב
רונית ורד
צילום: דן פרץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב
רונית ורד
צילום: דן פרץ

את בני'ס, פאב ה–cask ale הישראלי הראשון, פתח בני קריגר במרחק 4.5 ק"מ מביתו שבמושב שדה ורבורג, מרחק המאפשר גם לאדם שיחטא מדי פעם בשתייה יתרה ללכת ברגל למיטתו. התרחיש הפוטנציאלי טרם קרה ("אני בהחלט משתדל לשתות פחות בימים אלה ומאז שהפכתי לבעליו של פאב"), אבל היו לו תקדימים שהפכו לאגדה. "פעם הלכתי ברגל הביתה גם מתל אביב", מציין הגבר תכול העיניים בשלווה. "יצאתי ב–23:00 והגעתי מתנודד ב–06:00 בבוקר, כשראשוני החקלאים יצאו לשדות". מתיחת הקו האווירי הווירטואלי קבעה את מקום משכנו של הפאב במרכז מסחרי שכונתי ישנוני למראה בכפר סבא ("כפר סבא היא מרכז היקום. לא מבין מה הקטע עם ירושלים, מבחינתי כפר סבא היא בירת ישראל", מוסיף בפנים חתומות האיש שכראוי לשורשיו האנגליים אומר את הדברים המשונים והמצחיקים ביותר בעולם בארשת רצינית לחלוטין).

רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב

רונית ורד | פינת אוכל

עיתונאית אוכל ומחברת ספרי אוכל ומסעות. מאז שנת 2007 כותבת את המדור "פינת אוכל" במוסף הארץ. המדור עוסק בתרבות אוכל, בהיסטוריה קולינרית ובמסעות אוכל בארץ ובעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ