איגרא במשק: מהחווה לצלחת, הדבר האמיתי

מסעדת המשק החדשה בכפר הנגיד, פרי שיתוף פעולה בין שפים מקומיים לחקלאי אורגני יוצא דופן, מפיחה תקווה בהמשך הקשר בין אנשי אוכל ואדמה

רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב
רונית ורד
צילום: דן פרץ
רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב
רונית ורד
צילום: דן פרץ

בשבועיים האחרונים הופיעה בתפריט מסעדת "איגרא במשק" בכפר הנגיד מנה פשוטה וטעימה להפליא של "גזעי ברוקולי". הגזעים — החלק העבה והסיבי מעט של הגבעול, שבדרך כלל לא משתמשים בו — קולפו, נחצו לאורך, נאפו בתנור והוגשו עם רוטב חמאה, לימון וזעתר או עם קרם שקדים ושום ירוק. המנה הזאת, כמו מנות אחרות שמוגשות במסעדה מאז שנפתחה בסוף השנה שעברה, נולדה בטיול הבוקר הקבוע שעורכים השפים ענר בן רפאל פורמן ותמיר מיכאלי עם החקלאי אריק מלמד בערוגות גן ירק אורגני יפהפה, המשתרע על 26 דונם. באדמה המועשרת בקומפוסט על בסיס לשלשת העופות האורגניים הגדלים במשק, הגיעו חלק מירקות החורף לממדי ענק: בכל אחת מתפרחות הכרוב הכבירות יכול לחסות תינוק של נפילים; קימוריהן המוצקים והריחניים של הכרוביות מזכירים מדרונות הרים מושלגים; ובאחת הערוגות הגיע משקלם של ראשי הברוקולי ל–4.5 קילו האחד.

רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב

רונית ורד | פינת אוכל

עיתונאית אוכל ומחברת ספרי אוכל ומסעות. מאז שנת 2007 כותבת את המדור "פינת אוכל" במוסף הארץ. המדור עוסק בתרבות אוכל, בהיסטוריה קולינרית ובמסעות אוכל בארץ ובעולם.