מקור קטן לנחמה: מתכוני ליל הסדר של קלאודיה רודן

לראשונה בחייה, קלאודיה רודן בת ה-84 תחגוג השנה את סדר פסח בגפה. מהשהות בבידוד בלונדון מדברת חוקרת האוכל הנודעת על שמירת שגרה בימי מגפה, ומציעה מתכונים פשוטים וביתיים לליל הסדר

רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב
רונית ורד
צילום: דן פרץ
רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב
רונית ורד
צילום: דן פרץ

"אני נמצאת בבידוד לבד בביתי", סיפרה לי השבוע קלאודיה רודן בת ה–84, כשדרשתי בשלומה של האישה שהפכה למקור השראה עבור אוהבי אוכל רבים ברחבי העולם. "פרט לטיולים קצרים בשדה השומם שמאחורי ביתי, אני לא יוצאת החוצה. אין מבקרים. ילדיי ונכדיי מניחים מצרכי מזון על מפתן הדלת, ואז נכנסים לגינה דרך החצר האחורית, ואנחנו יושבים ביחד מעט תוך שמירת מרחק של שלושה מטרים. הלוואי שהייתי יכולה לצאת. אני מתגעגעת לחברים. המחשבה שהמצב הנוכחי עלול להימשך חודשים ארוכים, עד שימצאו חיסון, קשה מנשוא. אבל כותבים מתבודדים מהעולם לעתים תכופות, אז סדר היום שלי לא שונה הרבה מהרגיל. בשנים האחרונות עבדתי, לסירוגין ובמקביל לפרויקטים נוספים, על ספר מתכונים חדש, ומכיוון שעכשיו המו"ל רוצה אותו כמה שיותר מהר, יש יתרון למצב הנוכחי".

רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב

רונית ורד | פינת אוכל

עיתונאית אוכל ומחברת ספרי אוכל ומסעות. מאז שנת 2007 כותבת את המדור "פינת אוכל" במוסף הארץ. המדור עוסק בתרבות אוכל, בהיסטוריה קולינרית ובמסעות אוכל בארץ ובעולם.