הזעתר המופלא של איש האלוהים

מאז משבר הקורונה פסקה כליל תנועת הצליינים לארץ. את הזמן שהתפנה מנצל הבישוף האני שחאדה לשימור מזון בטכניקות מסורתיות, לצד ייצור מוצרי קוסמטיקה טבעיים בהשראת כתבי הקודש

רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב
רונית ורד
צילום: גיל אליהו
רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב
רונית ורד
צילום: גיל אליהו

אסתטיקן אמיתי ניכר בהקפדה על פרטים קטנים בלבושו — חולצת תכלת מגוהצת עד לאחרון כפתוריה, שרשרת צלב תלויה מתחת לצווארון־כמורה מהודק ושיער מכסיף מסורק למשעי — ובהקפדה על איכות לחם הטאבון הראוי להימשח בתערובת הזעתר שלו. כזהו הבישוף ד"ר האני שחאדה, שמכין את אחת מתערובות הזעתר הטובות שטעמתי לאחרונה, אוורירית להפליא ומאוזנת חמצמצות־סומאק בעלת מרקם שומשום פריך. שחאדה, אנין טעם שחותר לשלמות, מסרב להכניס לפיו לחם טאבון ממקור לא ידוע — לשיטתו יש רק אופה אחד בכפר יאסיף שעליו ניתן לסמוך בפרמטרים של איכות חומרי הגלם וטיב האפייה, וגם אותו נחתום נבחר מקבל כמות מדודה מתערובת הזעתר האישית שלו לפני שאיש האלוהים רוכש ממנו מאפים. "הזעתר הוא האנטי־בקטריאלי ואנטי־ויראלי הכי טוב שיש לנו בארץ", הוא אומר, "אבל אנשים אפילו לא מכירים את התכונות האלו שלו, כי לך תדע גם מה יש בתערובת התבלינים התעשייתית שהם קונים בחנות".

רונית ורד צרובה צרובה לדף כתב

רונית ורד | פינת אוכל

עיתונאית אוכל ומחברת ספרי אוכל ומסעות. מאז שנת 2007 כותבת את המדור "פינת אוכל" במוסף הארץ. המדור עוסק בתרבות אוכל, בהיסטוריה קולינרית ובמסעות אוכל בארץ ובעולם.