הארץ

הזמינו אותי לארוחה חגיגית עם אורחים חשובים מחו"ל. מה לשתות?

על פי המסורת, לפני הארוחה יש להזמין אפריטיף חלש באחוזי האלכוהול, לא מתוק, שמבוסס לרוב על עשבי תיבול שרכיביהם מכינים את הקיבה לארוחה. האפריטיף שיעשה את הרושם הנכון הוא קמפרי, שעשוי מעשרות עשבי תיבול שנרקחים על פי מתכון סודי. נהוג לשתות אותו עם מיץ תפוזים, מיץ אשכוליות, טוניק או סודה. אם האורחים חובבי אניס, אוזו 12 מתאים בהחלט.

ומה במהלך הארוחה?

לפתיחת ארוחה שמחה וחגיגית במיוחד אפשר לשתות יין מבעבע. מומלצות במיוחד קאוות ספרדיות, כמו קאווה קסניוס וקאווה אליגואר, שבועותיהן תמיד עושות מצב-רוח טוב ומחממות את האווירה.

ומה בסוף?

מומלץ להגיש דז'יסטיף, כדי לשמור על המבנה הקלאסי והמרשים ואף להקל על הקיבה. הקלאסיים הם קוניאק (למשל מנדרין נפוליאון - קוניאק מתובל במנדרינות ועשבי תיבול), או ליקר (למשל סטרגה - ליקר איטלקי מתובל בזעפרן).

כמה חברים מהעבודה יוצאים יחד לשתות. איזה קוקטייל להזמין כך שלא איראה כאילו אני לא מבין כלום?

הקלפים הבטוחים הם הקוקטיילים הקלאסיים, שאינם מתקתקים. למשל: ויסקי סאוור - מנה אחת של ויסקי וחצי מנה של תערובת מיץ לימון. אפשרות אחרת היא קיר רויאל על בסיס רויאל שמבורד או נגרוני על בסיס קמפרי.

יש לי פרזנטציה קריטית, ואני לחוץ. האם יש משהו שאפשר לשתות לפניה, שירגיע אותי אבל לא ישבש לי את התפקוד?

בשום פנים ואופן לא. במיוחד אם אתה רוצה להרשים את הקולגות.

שבת בבוקר, יום יפה. מה שותים?

עכשיו, עם תחילת האביב, כדאי לשתות יין מענבי גוורצטרמינר, מצונן היטב. ארומטי וכיפי או קמפרי תפוזים, שאין עונה שאינו יפה לו.

ייעוץ: אילן אביצור, מנהל תחום האלכוהול של חברת הכרם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ