צום מיצים: שטויות או מיץ

מי, האם ולמה צריך צום מיצים, ואיך עושים את זה: מתכונים לצום מיצים ביתי

רחל טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיצים
מיציםצילום: תומר אפלבאום

הנה, כמובטח, חוויות מניקוי המיצים שבו התנסיתי, בביתי, במשך חמישה ימים. לפני שנכנסים לעובי הקורה של ניקוי מיצים כן או לא, ואיפה אם בכלל, אציג את התפריט שבחרתי. בכל מקרה, הרכב המיצים שבחרתי לשתות בהתנסות הזאת הוא רק אחד מכמה דגמים אפשריים של ניקוי מיצים.

מיץ ראשון בבוקר: לימונדה ירוקה. מיץ 2 - הדרים. מיץ 3 כמו הראשון. מיץ 4 כמו השני. מיץ 5 לימונדה אדומה. מיץ 6 פינוק על בסיס חלב שקדים. בין לבין שתיתי חליטות רוזמרין בדבש ומשקה בוץ קינמון. בסוף הרשימה מצורפים המתכונים.

ובחזרה לשאלת השאלות: מי צריך ניקוי מיצים?

איור: עמוס בידרמן

מספר הדעות בשאלה הזאת הוא בערך כמספר שיטות התזונה. הסכמה, אם בכלל, יש רק באשר לצורך להגביל את התקופה לשלושה עד חמישה ימים ולא להפוך את ניקוי המיצים לדרך חיים.

לדעתי, גם לטעמי, בעולם אידיאלי שבו כולם אוכלים רק פירות וירקות אין סיבה שאנשים בריאים יזדקקו לניקוי מיצים. כל זמן שרובנו, כמעט כולנו, לא חיים בעולם כזה, יש טעם לשקול ניקוי מיצים ולהתנסות בו לפחות פעם בשנה, רצוי פעמיים. חמישה ימים של ניקוי מיצים, גם שלושה, מספקים הוכחה נחרצת, כזאת שאי אפשר לספק באמצעות שיחה או מאמר מפורט, על הנחיצות בטלטלה גורפת של התפריט המערבי. עצם העובדה שנמנעים במשך ניקוי המיצים מקפה או מקמח מספקת, דרך הגוף, המון חומר למחשבה.

השאלה השנייה בדרגת השכיחות היא איפה כדאי להתנסות בניקוי מיצים. שוב ¬ תלוי. מובן שרוב השותים ירגישו יותר טוב במקום מבודד, בנוף פלאי, מנותקים מהשגרה, עם פעילויות מרגיעות מסביב לשעון וגם בהשגחה מקצועית. לא כולם יכולים להרשות לעצמם ניתוק כזה.

עוד לפני שנכנסים, אם בכלל, לעלויות שכרוכות בניקוי בחווה או במיבדד או בנווה מדבר, צריך להודות שרבים וטובים מתקשים לעזוב את הילדים או את ההורים או את בני הזוג או את העבודה. בעולם אופטימלי גם ההורים והילדים ובני הזוג, אפילו סביבת העבודה, ששים לניקוי מיצים, אבל בעולם האמיתי נדיר למצוא התאמה כזאת. רוב האנשים הרי מתקשים להגיע לכלל הסכמה אפילו בשאלה אם להפעיל חימום ואם כן באיזו עוצמה.

התפריט שלי מאפשר ניקוי מיצים מבלי לשבש את השגרה, מפני שאת חלק מהמשקאות שהוא כולל ניתן לקבל בדוכני מיצים ואת האחרים אפשר, אם מצטיידים ברוזמרין ובקינמון, להכין בכל מקום.

השאלה השלישית שעולה בתכיפות היא למה זה טוב? מאמרים, גם ספרים, גם עדויות, מבטיחים נסים ונפלאות: שיפור במראה, תוספת מרץ וערנות, הצערה אוטומטית, תחושה נפלאה וגם ובעיקר ירידה במשקל. כל הבטחה מלווה כמובן וגם נסמכת על הסברים מפורטים כאלה ואחרים.

אני יכולה להעיד רק מניסיוני: התחושה נעימה מאוד. הקלילות נהדרת. מערכת העיכול בעצם יוצאת לסוג של שביתה איטלקית. לא רעבים ולא צמאים אבל כן, לפחות אצלי, מתעורר מפעם לפעם געגוע ללעיסה.

בכל מקרה צריך להדגיש שמבחינות אחדות אני פסולה לעדות. זאת מפני שרבים מעידים שבימים הראשונים, בעיקר ביומיים הראשונים, של ניקוי המיצים יש מי שחווים כאבי ראש ובחילות. אבל זה אופייני למי שרגילים מאוד, ליתר דיוק מכורים, למאכלים תעשייתיים ומעובדים. זאת גם הסיבה שמומלץ, כהכנה לניקוי מיצים, לערוך לפניו כמה ימים של טרום ניקוי שבהם מתנזרים מהתפריט המערבי הרגיל ובכלל זה קפה, אלכוהול, סוכר וקמח לבן.

עוד שאלה קטנה שצצה בכל פעם שמדברים על ניקוי מיצים היא התקופה בשנה. רוב המומחים ממליצים על האביב ועל הסתיו ויש להם נימוקים כאלה ואחרים. בפועל הסדנאות האלה נערכות בכל ימות השנה, או כמו שאמר לי מומחה לניקוי מיצים שהשנה, כתגובה לביקוש הגואה, הוסיף כמה סדנאות בחורף: "גם החורף הכי קר שלנו הוא כמו אביב באירופה". בכל מקרה, לכבוד הקרירות, החלטתי לכלול בימי הניקוי שלי שני משקאות חמימים: חליטת רוזמרין ובוץ קינמון.

ועוד שאלה זעירה שסביר שתעלה: הטהרנים שבין המומחים לניקוי מיצים עלולים לפסול מראש את משקה הפינוק שלי שמבוסס על שקדים ולא על פירות וירקות טריים. ובכל זאת אני עומדת מאחוריו, מפני שבסוף היום הזה שכולו נוזלים צלולים יש געגוע למשהו מפנק וטעים מאוד. בפועל ניתן לראות שבמרבית החוות והמיבדדים שבהם מתקיימים ניסויי מיצים יש נטייה לענות, בכל מיני דרכים, על הגעגוע הזה שמתגבר לעת ערב. לכן רבים וטובים שותים בערב מרק או חלב שמח כלשהו (מיצוי של שקדים או אגוזים), מתוק או מתובל.

המדור הזה, גם העיתון, קצר מכדי לענות על כל השאלות שמתעוררות לפני ואחרי ותוך כדי צום מיצים ולכן כל מטרתו לעורר עניין. שאלות רבות, למשל השאלה מה בכל זאת מומלץ ללעוס אם לא מתאפקים, יישארו פתוחות. כדי להיערך לניקוי מיצים ראוי לבחון, כל אחד לפי מצב בריאותו ונטיותיו, את המקום והזמן והתפריט שמתאימים לו.

מתכונים לצום מיצים ביתי

לימונדה ירוקה

הלימונדה הירוקה מבוססות על מתכון לימונדת הסלרי שפיתחה כוהנת הבריאות ממנהטן נטליה רוז. היא ממליצה לשתות ממנו כוס או שתיים מדי יום, רצוי בשעות הבוקר. היא מכנה את המשקה "נוסחה לעירוי של חיות והתחדשות". למרות הציפיות הנמוכות, הוא טעים. התפוח, הלימון והג'ינג'ר מרככים את הטעם הירוק. למי שאין ג'וסר ביתי, מומלץ לבקש לימונדה ירוקה בכל מיצייה. בדרך כלל צריך להפציר בהם או להוסיף כסף. זאת מפני שהסלרי, למרות עלותו הנמוכה, דורש הרבה עבודת ניקוי ואינו מייצר הרבה מיץ.

צריך: ראש סלרי (החלק המכונה מקלות בלבד), תפוח עץ מתוק, לימון שלם לא מקולף, מעט ג'ינג'ר.

הכנה: סוחטים במכונת מיצים קשים (גם את הלימון) ושותים.

מיץ הדרים

במסחטת הדרים סוחטים לימון וחצי, תפוז וחצי, מוזגים לכוס גדולה ומוסיפים חצי כוס מים.

לימונדה אדומה

בדיוק כמו לימונדה ירוקה, רק שאת הסלרי מחליפים ב- 3 סלקים בינוניים.

משקה פינוק

משקה הערב שלי מבוסס על חלב שקדים ואני קוראת לו חלב שמח ומתובל. הכינוי חלב שמח מכוון לכל המשקאות דמויי חלב שמופקים בשביל טבעונים מבלי להשתמש במוצרים מן החי. הטעם ובעיקר המרקם מזכירים מאוד חלב רגיל, אבל במקום לסחוט חיות משק, סוחטים אגוזים ושקדים ובעצם מפיקים מהם מיץ. ניתן להפיק חלב שמח מכל סוגי האגוזים והשקדים וגם מחלק מהגרעינים. המתכון שכאן מתייחס לשקדים אבל ניתן ליישם אותו בהצלחה עם אגוזי מקדמיה, ברזיל ועוד. כל אגוז מפיק חלב שונה במקצת בטעמו אבל כולם לבנים ומפנקים ומנחמים.

שלב א': הכנת חלב שקדים

צריך:

2 כוסות מים לכל כוס שקדים להשריה ועוד 2 כוסות מים לכל כוס שקדים להכנת החלב.

הכנה: משרים את השקדים במים פושרים למשך 8 שעות. מסננים וטוחנים בבלנדר או במעבד מזון. בהדרגה מוסיפים מים. כמות המים תלויה בסמיכות הרצויה. להכנת חלב דליל מוסיפים 3 כוס מים לכל כוס שקדים. להכנת חלב סמיך ¬ שתי כוסות.

אחרי הטחינה אפשר לשתות את החלב או לשמור במקרר לפחות שלושה ימים. כדאי, כמובן, לנער בכל פעם ששותים. מי שאוהבים את המשקה שלהם מסונן מעבירים את הנוזל דרך שקית בד או מסננת צפופה.

שלב ב': חלב שמח מתוק. לאחר הסינון מוסיפים תמר מגולען או בננה לכל כוס נוזל ומחזירים לערבול.

שלב ג': חלב שמח מתובל. מוסיפים לכל כוס חלב שמח מתוק מעט וניל, קורט קינמון טחון, קורט אגוז מוסקט טחון וקורט אבקת צפורן.

חליטת רוזמרין: משרים גבעולי רוזמרין במים רותחים ושותים לפי הצורך. ניתן להמתיק במעט דבש.

בוץ קינמון: גרסה ביתית פשוטה וטעימה של משקה דמוי קפה שמכונה "בוץ קינמון" שלמדתי מגלי עגנון, מדריכת פרמקלצ'ר מהיישוב כליל שבגליל.

צריך:

כפית אבקת קינמון לכל כוס מים רותחים. הכנה: כמו שמכינים קפה בוץ, רק במקום הקפה, כפית אבקת קינמון. מתקבל משקה מתוק, חם ומנחם שמתאים גם למי שנמנעים מסוכר ומוצרי חלב בכל צורותיהם.

רחל טלשיר

בעלת טור "לאכול או לא לאכול"

racheltalshir@gmail.com

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ