על הקשקש

קדרת קיץ מניו אורלינס

החום הגדול של ניו אורלינס, דלתת המיסיסיפי השופעת והשורשים הצרפתיים הולידו מטבח אמריקאי ייחודי ויוצא דופן. לקחנו את אחת הקדרות שהמטבח הזה מצטיין בה ובתרגום לישראלית יצרנו מנה ים תיכונית, שהולכת נהדר עם בירה צוננת

גיל ססובר וניר שידלנציק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
גיל ססובר וניר שידלנציק

האגדה מספרת כי כאשר הגלו הבריטים את האכדים - דוברי צרפתית שגרו באכדיה אשר בקנדה והוגלו ב-1755, הם ירדו עד ללואיזיאנה שבשפך נהר המיסיסיפי האדיר. מגעגועים ירדו אחריהם הלובסטרים של נובה סקוטיה ומתוך רעב וחוסר אונים במסע המפרך, הם שינו אט אט את צורתם לקרואו-פיש – הלובסטר הקטן יותר של המים המתוקים.

המטבח הק'גיאני, כך נהיה שמם של האכדים המוגלים בדרום ארצות הברית, במקור הוא של אותם מהגרים דוברי צרפתית, שבפגשם את החום הגדול של מפרץ מקסיקו, שינו מן הסתם את התפריט. הם הכינו לרוב מנות פשוטות מאוד, מבוססות על חזירים ומאכלי ים, כאלה של מים מתוקים - מדלתת המיסיסיפי העשירה, וממי הים כמובן. כיום ישנה נטייה לבלבל בין המטח הקג'יאני ובין זה הקריאולי, המתובל הרבה יותר, שלא לומר החריף. הקג'יאנים דגלו בפשטות. היום מעט מאוד מכינים עדיין אוכל זה. אנו בחרנו מנה אחת, בוורסיה הים תיכונית של שעה קשה זו של טמפרטורת המים. קדרה קג'יאנית של סרטנים וחסילונים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ