מה רוצה עיריית חיפה מקיוסק קפה בעיר?

רשת קיוסקי הקפה "היינה" בחיפה ידועה בקרבתה לגינות ציבוריות ובמענה שהיא נותנת למשפחות צעירות. אז למה עיריית חיפה כל כך רוצה לסגור אותם? העירייה: מדובר בפלישה לשטחים ציבוריים

רותם מימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותם מימון

בשנים האחרונות נראה שחיפה היא אחד המקומות בו מעודדים בעלי עסקים קטנים לפתוח בתי אוכל, ברים וקפה. אך לעתים דווקא בין רצון העירייה לבעלי העסקים הקטנים נכנסים החיים עצמם - או מה שנקרא תקנות וחוקי עזר עירוניים שתוקעים מקלות בגלגלים. הנה סיפור קטן ומדובר בחיפה, שמאחוריו מסתתרת מציאות של לא מעט בתי עסק.

עד לפני שבועיים היה ניר שובר אדם די אופטימי. הוא החזיק באמתחתו שני קיוסקים המתפקדים כבתי קפה מצליחים בחיפה, הוא בעל טור במקומון כלבו והוא עמד רגע לפני פתיחת המיזם השלישי שלו "היינה" – אף הוא, מין שילוב בין קיוסק לבית קפה בסמוך לגינה ציבורית, בדיוק כמו שני בתי העסק האחרים שלו. הקיוסק החדש תפס את מקומה של חנות ירקות שפעלה באזור הכרמל הצרפתי במשך כ-17 שנים ונסגרה לפני חודשים אחדים. הרעיון היה פשוט – לעורר לחיים את השכונה חסרת בתי הקפה ומתן אפשרות בילוי למשפחות הצעירות הרבות באזור. הוא לא חשב שפנייה אחת של שכן לראש העיר תהפוך את פתיחת הקיוסק למלחמת עולם, או לסיפור קפקאי לכל הפחות.

רותם מימון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ