האם תם עידן רשתות הגלידה?

רשת וניליה שהודיעה על הקפאת הליכים היא רק סימפטום למצב הגלידריות שפועלות בפרישה ארצית, שהחמיר ברובו בעקבות הקורונה. אך נדמה שגם מי שבינתיים שפר מזלו, אינו חסין

יוליה ניקנקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוליה ניקנקין

אחרי קרוב לחודשיים של בידוד (וגשמים מפתיעים), קצת קשה להאמין, אבל העונה החמה מתקרבת בצעדי ענק ואיתה מכירות הגלידה שמתחילות לטפס - טוב, לפחות זה היה המצב בשנים ללא וירוס הקורונה. אך כפי שזה נראה כרגע, הקיץ הקרוב צפוי להיפתח בסימן משבר של רשתות הגלידה בפריסה ארצית.  

רשת וניליה הגישה בשבוע שעבר בקשה להקפאת הליכים ולמינוי נאמן זמני בעקבות מחנק אשראי שנגרם כתוצאה ממשבר הקורונה וחוסר פעילות בסניפים בחודשים האחרונים. עורכת הדין חיות גרינברג המייצגת את רשת וניליה מסרה בשם בעלי הרשת שאינם מתראיינים, איתי וניצן רוגוזינסקי והמנכ"ל רן דנה, כי במהלך תקופת הפסח השנה, למרות היותה אחת התקופות החזקות בענף, הכנסות הרשת צנחו ביותר מ-80%: "משבר הקורונה לא פסח על הרשת הוותיקה שמייצרת גלידות מזה 18 שנה. לאחר לבטים לא פשוטים, החברה קיבלה החלטה אמיצה ופנתה לבית המשפט בבקשה המתאימה שתיתן לה אוויר ותאפשר לה להתארגן בנסיבות הייחודיות שנוצרו". גרינברג הוסיפה כי "ברקע יש מתעניינים רבים ומאוד רציניים וזה מאוד מעודד, אולם איננו רוצים לפעול מתוך לחץ. אני בטוחה שנצליח לחלץ את החברה מהבוץ ולהחזירה לאיתנה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ