שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
רותם מימון
רותם מימון

הרוחות במסעדת טוטו ממשיכות לסעור כשהבוקר פרסם השף מושיק רוט בחשבון האינסטגראם שלו את הודעה דרמטית בדבר התפטרותו מהמסעדה. "הצטרפתי ל"לטוטו" כדי לעזור לחבר מאוד יקר ולמסעדה שנקלעה לקשיים", כתב השף, "חשבתי שאוכל לתרום מניסיוני ולעשות את מה שאני יודע לעשות – אוכל. יכול להיות שבדיעבד הייתי נאיבי, כי מצאתי את עצמי במרכזה של מערבולת תככים מתוקשרת. כאדם וכשף אני מחפש שקט ויצירה קולינארית, ולכן החלטתי לפרוש מ"טוטו" ולהתרכז במסעדה שלי בהולנד, שם אני ממש את היצירה שלי. אני לא שולל פתיחת מסעדה בארץ משלי, בעתיד, למעשה אני בוחן בימים אלה מספר הצעות. אבל עד שזה יקרה פשוט תצטרכו לטוס לאמסטרדם כדי לטעום את האוכל שלי. אני מאחל לצוות המקסים ב"טוטו", ליובל ולמסעדה הצלחה בהמשך הדרך", בכך שולח רוט רמז לשלל התבטאויות וביקורות נגדו ונגד במסעדה וכן למריבה המתוקשרת עם השף יונתן רושפלד שעקץ את השף, שוב באמצעות האינסטגראם.

רוט שילב כוחות עם בעלי המסעדה – יובל שניר ודגן שחם, בחודש ביוני האחרון, כחודש לאחר עזיבתו המתוקשרת של השף ירון שלו, שהנהיג את טוטו במשך שבע שנים והפך אותה לאחת המסעדות המובילות בישראל וביולי נפתחה לאחר מקצה שיפוצים – הן בחלל המקום ובעיקר בתפריט המסעדה שכתב רוט וגרר אחריו ביקורות קשות וירידה משמעותית במספר המבקרים.

מושיק רוט (במרכז) בפעולהצילום: מוטי מילרוד

החל מכניסתו של מושיק רוט למסעדה, בתום עונה מצליחה של תכנית ריאליטי הבישול "משחקי השף", לא פסקו התהפוכות בטוטו – החל מפרסום ניסיון הברחת חומרי גלם שנתפסו במכס מספר ימים לפני הפתיחה המחודשת, דרך עזיבת עובדי מפתח במסעדה כקונדיטורית הראשית סאני דרעי והשף בפועל רז סלע ועד המאבק עם השף ירון שלו על רקע הפרדת הכוחות. לאחרונה נפוצות שמועות כי שלו במגעים לחזרה לטוטו באמצעות רכישת חלקם של הבעלים שניר ושחם וחבירה לשותפים חדשים.

מטוטו אישרו שאכן מתקיים מו"מ לכשהדברים יהיו סגורים "נודיע על כך באופן מסודר".

צילום: דודו בכר
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ