אחרי חמישה חודשי פעילות: רושפלד סוגר את מסעדתו הירושלמית

באוגוסט האחרון פתח השף יונתן רושפלד יחד עם המסעדן אבי בן הרוש את "ארוחת ערב בקבלייר", כעת הודיעו השניים כי המסעדה תיסגר בסוף החודש. הסיבה הרשמית: המצב הביטחוני הקשה

רותם מימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרברט סמואל, יונתן רושפלד
רותם מימון

בשבועות האחרונים היו דלתות המיזם הקולינרי המשותף לשף יונתן רושפלד והמסעדן אבי בן הרוש, "ארוחת ערב בקבלייר", סגורות פעמים רבות. באוויר נפוצו שמועות על כך שהמצב שם אינו פשוט. אמש התברר כי השניים יסגרו את המסעדה הירושלמית לאחר ליל הסילבסטר והמקום יעמוד כבר למחרת להשכרה.

ביולי האחרון הודיע רושפלד, במקביל להפעלת מסעדת "ארוחת ערב בלונץ" בתל אביב, על הגעתו לירושלים כדי לחבור למסעדן הירושלמי הוותיק המחזיק במסעדת קבלייר מאז שנת 1993. המסעדה החדשה והמבטיחה נפתחה בתחילת אוגוסט וקבלייר הוותיקה שינתה את פניה מן הקצה אל הקצה. עם פתיחתה הבטיח רושפלד תפריט יומי מתחלף המבוסס על תוצרת מקומית ועל שוק מחנה יהודה הסמוך. בהמשך סגר רושפלד את "ארוחת ערב" התל אביבית בעקבות סטטוס בפייסבוק על מחיריה המופרזים של המסעדה ובעקבותיה פרסום שלילי בתוכנית "הצינור". אחר כך ביטל גם את פרויקט מסעדת הדגים שהיה אמור להיפתח אחרי החגים אף הוא בשיתוף בן הרוש. כעת טוענים אנשי המסעדה כי רק המצב הביטחוני הכריע את הכף. לדבריהם, מסעדה התבססה ברובה על קהל התל אביבי שהפסיק לבוא.

השנה האחרונה תירשם ככל הנראה כשנה הסוערת בקריירה של השף רושפלד, ובה עזב את קבוצת המסעדות של עדי'ס לייפסטייל שעמד בראשה, פתח שתי מסעדות נוספות וסגר אותן.

בירושלים עצמה נסגרו לאחרונה גם מסעדת "סאקורה" שהקים השף בועז צאירי (ומכר אותה בשנים האחרונות), אף היא אחרי שנות פעילות רבות, הבר היווני "סירטאקי" במחנה יהודה ומסעדת "גבריאלה". לאחרונה פתחו שפים ומסעדנים ירושלמים במחאה עם עוד בעלי העסקים קטנים בעיר נגד מדיניות התמיכה והפיצויים של הממשלה בעסקים הקטנים והבינוניים בעיר לנוכח המצב הביטחוני שרוקן את העיר ממבקרים. לאחרונה נסגרו עוד כמה מסעדות בערים מעורבות כמו המסעדה העכואית "דלאל" של השף הצעיר אוסמה דלאל, וכן המסעדה ההודית הרמלאית "מהרג'ה" הוותיקה. גם על תל אביב לא פסח גל הסגירות. בין המסעדות שנסגרו נמנות מסעדת היוקרה "מול ים", המסעדה הוותיקה "בויה" ו"אחד העם אחד" של מיכל אנסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ