סופה של הטחינה הטובה בתל אביב |

אחרי 12 שנה מסעדת Mezze נסגרת

המסעדה שהייתה מחלוצות האוכל האורגני, נטול הגלוטן, הטבעוני והצמחוני בתל אביב והיתה בין החביבות והאהובות על שוחרי הבריאות והטחינה היא כנראה גם לא האחרונה להסגר השנה. "החוכמה היא להיפרד בשיא, ולא כשהספינה טובעת", מסבירים הבעלים, אפרת רבינוביץ' וגל ברזילי את הסיבה לסגירה הפתאומית. בפוסט בפייסבוק הם מודים: "עייפנו"

רוני קשמין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גל ברזילי, תל אביב
רוני קשמין

 "לנהל מסעדה זה עסק לא פשוט ומצד שני מאוד מתגמל" כתבו בני הזוג אפרת רבינוביץ' וגל ברזילי בפוסט בפייסבוק שבו הם מבשרים לחבריהם על סגירת מסעדת "מזה" (Mezze) שהקימו וניהלו זה 12 שנה. הפוסט גרר מאות שיתופים, לייקים ותגובות נרגשות.

"המאבק הוא מול העיר", מסביר ברזילי בראיון ל"הארץ". "וזה עוד לפני שאני מזכיר את המאבק בקשיים אחרים שמעמידה המציאות היומיומית פה, אם זה המיתון שהיה וצלחנו אותו, אם אלו המבצעים הצבאיים והמלחמות – צלחנו גם אותן, אם אלו עבודות תשתית או שיפוצים אינטנסיביים של בניינים קרובים או שמרחיקים לקוחות. את הכל צלחנו, יחד עם תנאי מזג אוויר משתנים וגורמים נוספים, על הכל התגברנו. אבל האמת היא שעייפנו".

למרות מחאותיהם של הלקוחות הקבועים, רבינוביץ' וברזילי לא מתכוונים לסגת מההחלטה ("עם כל הפרגון והאהבה"). בכך, נפרדים המכורים למקום, ביניהם הנמנעים מגלוטן ובראשם הצליאקים, מהמעוז היחיד בו היה מובטח להם שהמנות אכן נטולות גלוטן (רוב המקומות האחרים ככולם נמנעים מלקיחת אחריות בעניין זה). מעבר לכך, נפרדים המכורים ממנות שצעדו עם המקום שנים ושכעת כבר לא יהיה היכן למצוא אותן (אולי, בעתיד, בספר מתכונים).

בין המנות הללו היו כמה גרסאות שעשו כבוד מיוחד לטחינה. תמיד אפשר היה למצוא ב"מזה" שלושה סוגי טחינה משתנים (טחינת או סלק או פלפלים, טחינת 'סודית', מתקתקה וטחינה מלאה). תיזכר לטוב גם עוגת הפיסטוק, שמוגשת עם יוגורט בלקני, טחינה גולמית, סילאן ושערות חלווה. בזכרונם של הטבעונים נחרטו ארוחות הבוקר ובפרט חביתות החומוס הטבעוניות, שהותקנו מקמח חומוס ומטופו. בהקשר זה אולי מעניין לגלות באיחור, כי אף שאינה מסעדה טבעונית, מזה היתה הראשונה לקבל את חותמת העסק ה"ידידותי לטבעונים" של עמותת "ויגן פרנדלי".

כשמזה נפתחה היא היתה חריגה בנוף. היום, כשברדיוס של קילומטר או שניים תמצאו לפחות 8 מסעדות טבעוניות (ביניהן זכאים, וילאג' גרין ומשק ברזילי) אז אפשר לומר בפה מלא סייטן שהשוק רווי. הסועדים במזה כבר לא שואלים את השאלה החבוטה: "אז מה אוכלים פה, בעצם?".

למרות המעמד שקנו לעצמם החליטו בני הזוג לפרוש "לפני שכל הבלגאן מתחיל", כלשונם. חרף אווירת הנכאים, ברזילי מבטיח כי השבועיים הקרובים הם קודש לחגיגות הפרידה. הוא ממליץ להגיע בימים שאינם שישי, בו יהיה כנראה מלא מאוד - "מהפכה", כדבריו. 

רוני קשמין

רוני קשמין

כתבת ועורכת משנה במדור האוכל של הארץ

באינסטגרם: https://www.instagram.com/roni_kashmin/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ