שלמה פפירבלט

טקס השקתו של מדריך מישלן החדש, הבוקר בפריז, עמד בצל מותו הטרגי, ככל הנראה התאבדותו, של השף הצרפתי-שווייצי בן ה-44 בנואה ויולייה, ממסעדת שלושת כוכבי מישלן "הוטל דה ויל" בקריסייה, בקנטון וו השווייצי – והוא נפתח בדקת דומייה לכבודו.

התאבדותו של בנואה ויולייה הזכירה לכולם כי סוף השבוע שלפני פרסום דירוג הכוכבים המעודכן של מדריך מישלן, הוא הזמן הקשה ביותר בחייהם של השפים הגדולים בצרפת. מי יעלה? מי ירד? מי יפתיע לטובה? ומי יתרסק? לא כל אחד יכול לעמוד בחום הזה, אף שהחליט להיכנס למטבח.

ואחר כך – בסוג של התכתבות דרמטית עם העבר – נמסר בטקס כי "לה רלה ברנר לואזו", בקוט ד'אור, איבדה השנה כוכב וירדה לשניים בלבד. היא היתה מעוטרת בשלושה כוכבים מאז 1991 ברציפות. זאת מסעדתו של השף ברנר לואזו שהתאבד ב-2003 לאחר שספג ביקורות שליליות וחשש לאבד כוכב. אלמנתו, דומיניק, מנהלת את המסעדה מאז מותו והיא הגיבה על האובדן בציוץ טוויטר בן מלה אחת: "הלם".

לעומת זאת, שתי מסעדות, של שני שפים גדולים – קיבלו היום את הכוכב שלישי, והן שתי החדשות היחידות בקרב 26 מסעדות שלושה כוכבים במדריך 2016.

השף אלן דוקאס. "אוכל הוא חגיגה לעיניים"צילום: רויטרס

אלן דוקאס, בן ה-59, שזכה בשלושה כוכבים שלוש פעמים בעבר, בין השאר עם מסעדות במונקו ובלונדון, עשה זאת שוב עם המטבח "הטבעי" החדש שהוא רוקח מאז ספטמבר 2014 במסעדתו במלון פלזה אתנה בפריז, סביב המשולש דגים-ירקות-דגנים. אבל שמחתו של דוקאס אינה יכולה להיות שלמה. לצד הבשורה הטובה נודע לו כי הוא מאבד כוכב במסעדה אחרת שלו, במלון "מריס" בפריז, היורדת משלושה לשניים.

הזוכה השני השנה בכוכב שלישי הוא כריסטיאן לה סקוור, בן 53, גם הוא שף ותיק עם כוכבים במסעדות קודמות, עד כה 2 כוכבים למסעדתו החדשה "לה סינק", מאז אוקטובר 2014, במלון "ז'ורז' החמישי" בפריז.

עוד במדריך החדש 82 מסעדות שני כוכבים (עשר מהן חדשות בדירוג), ו-492 מסעדות כוכב אחד (111 מהן חדשות בדירוג).

במסיבת העיתונאים הבוקר בפריז, לקראת פרסום המדריך החדש (מיום חמישי הקרוב בחנויות), סיפר העורך מיכאל אליס, כי יהיו בו 600 מסעדות מעוטרות בכוכבים, תשע פחות מאשר בשנה שעברה, ובהן 54 מסעדות חדשות – מתוך 4,347 מסעדות שנבדקו ומופיעות במדריך.

מדריך מישלן, המכונה גם "ספר התנ"ך של עולם הגסטרונומיה", רואה אור מאז תחילת המאה הקודמת, והמהדורה שהתפרסמה היום היא ה-107 שלו. בכל שנה, כ-40 ה"מפקחים" הטועמים שלו חורשים את מסעדות צרפת ואירופה, באופן אנונימי ועצמאי. בממוצע, כל אחד מהם סועד ב-240 מסעדות בשנה אחת. ברוב המסעדות יש ביקור אחד בשנה, אבל למסעדות מסוימות חוזרים הטועמים בכל חודש. התקנון של המדריך קובע כי דירוג המסעדות, מכוכב אחד עד שלושה, נעשה לפי הקריטריונים הבאים: בחירת חומרי הגלם, היצירתיות, השליטה בהכנה ובטעמים, היחס בין האיכות למחיר, והשמירה על הרמה לאורך הזמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ