רותם מימון

נדמה שבתקופה האחרונה אי אפשר להעביר שבוע בלי לדווח על סגירה של מסעדה בולטת אחרת בנוף הקולינרי הישראלי. אחרי שבשבועות האחרונים מסעדות כמו אדורה, טאפאס אחד העם, קורדליה ומקלובר של השף ניר צוק, לוס ברנינג טאקוס, גיליס וברטי הודיעו על סגירה, הערב הודעה מפתיעה דווקא מכיוון לא צפוי - השף עומר מילר. השף כתב בחשבון האינסטגראם ובפייסבוק שלו כי הוא ושותפיו למסעדה קיבלו הצעה עסקית, "שלא יכולנו לסרב לה", ועל כן הם לוקחים צעד אחורה ונפרדים ממסעדתם - "שולחן".

"שולחן" הייתה פרק מדהים בחיי", כתב השף מילר, "ארבע וחצי שנים מרגשות. בניגוד למסעדת "חדר האוכל" הגדולה וההמונית, "שולחן", כשמה, היא בייבי של אינטימיות". מסעדת שולחן נפתחה בינואר 2012 במקום בו פעלו לפניה מסעדת "פסטיס" של אייל לביא ו"רוטשילד'ס קיטשן" בשדרות רוטשילד בתל אביב והיתה למבוקשת עם פתיחת הדלתות ועד לימים אלו. מילר ושותפיו מחזיקים גם במסעדת חדר האוכל, במשכן לאמנויות הבמה, אותה ימשיכו לתפעל.

עם פתיחת מסעדת שולחן אמר אז מילר בראיונות לתקשורת כי "בניגוד לחדר האוכל הגדולה והרועשת, שולחן תהיה קטנה יותר, שקטה, אינטימית יותר אורבנית ותל אביבית יותר. כל זה בלי לותר על דיבור אל הסועד בגובה העיניים, והקפדה על חומרי גלם איכותיים ומחירים סבירים" וזה כנראה היה סוד הקסם שלה בעיני רבים מהסועדים בה: מטבח שף מקומי בלתי מתחכם ונגיש גם כלכלית ובעיקר קולינרית. בעבור לא מעט מבקרים שולחן היתה למעשה מבחן ההתבגרות של מילר ובעצם המקום בו השף, על אף שכבר החזיק במסעדה, עשה את קפיצת המדרגה שלו, הן ברמה הקולינרית והן ברמת התודעה הציבורית.

כסגירת מעגל, בסטטוס אותו פרסם הערב, כתב מילר: "שולחן הוא חפץ שגרתי ודומם בן ארבע רגליים, ומה שנותן לו חיים הם המסובים לו, המונח עליו והיחסים שביניהם. ולכן את התודה הגדולה מכל, אני מקדיש לכם, אנשים יפים ויקרים, שמילאתם את "שולחן" בחיים, בקסם והנאה. מילאתם לי את הלב. תודה שהייתם והתענגתם, זה התענוג הגדול ביותר." עוד כתב השף כי הוא מקווה כי עובדי המסעדה ייקלטו במלואם בחדר האוכל. מסעדת שולחן נודעה בין היתר בזכות מנות כמו "ביצה שניצל", "סוכריות פסטה" שהפכו למושא לחיקוי בלא מעט מסעדות וכן בקינוח בשם "כבשים" אותו יצר מילר בהשראת קינוח ספרדי.

שולחןצילום: אייל טואג

המסעדה תמשיך לפעול עד יום שלישי הקרוב בפורמט הנוכחי ולאחר מכן יתמקד מילר בחזרה במסעדתו הבכורה.

מתכון לקינוח כבשים של עומר מילר מתוך התפריט הראשון של מסעדת שולחן - כאן

וזה מה שחשב מבקר העסקיות עומר שוברט על המסעדה

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ