מאיר אדוני סוגר את המסעדות כתית והמזללה

השף מאיר אדוני הפתיע הערב את עולם הקולינריה הישראלי, כשהודיע על סגירת שתי מסעדותיו הבולטות - כתית ומזללה, וכי הכיוון אליו הולך הוא מסעדות כשרות בבתי מלון

רותם מימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השף מאיר אדוני
רותם מימון

רגע לפני שהוא מתפנה לפתוח את מסעדתו הניו יורקית "נור", הפתיע הערב השף מאיר אדוני כשהודיע כי הוא משנה כיוון באשר למסעדותיו בארץ, והשלים את המהלך כשהנחית את הפצצה האומרת כי בחודש דצמבר ייסגרו המסעדות כתית והמזללה. הסיבה המרכזית לכך היא שאדוני וקבוצת כתית אשר פתחו בשנים האחרונות את המסעדות בלו סקיי ולומינה הכשרות והמצליחות במלון קרלטון, סימנו את הקו החדש אליו הולך השף – מסעדות כשרות בבתי מלון, מהלך הדומה לכיוון בו נקטה קבוצת עדי'ס לייפסטייל שסגרה לאחרונה את מסעדת "הרברט סמואל" בתל אביב והעדיפה להתמקד במסעדות כשרות בבתי מלון, עניין המסתמן כרווחי יותר מהחזקת מסעדה עצמאית.

בסביבת הקבוצה אמרו הערב כי בשנים האחרונות מתפתח הכיוון החדש של מסעדות איכות בבתי מלון, והקבוצה צברה ניסיון עשיר בנושא. ההצלחה של לומינה ובלו סקיי בקרב הקהל השומר כשרות תרמה רבות להחלטה הזאת. "לאור הניסיון המוצלח והצורך ההולך וגובר בארץ ובעולם, קיבלה הקבוצה את ההחלטה העיסקית להתמקד בתחום זה", מסרו בקבוצה. 

מסעדה כתית הוקמה לפני 15 שנה כמעט במושב כפר רות וכבר אז היתה לאבן דרך באשר למסעדות יוקרה בישראל. בהמשך עברה לקיבוץ נצר סירני ואחר כך למשכנה ברחוב היכל התלמוד בתל אביב, מהלך שהוביל להתברגותה בצמרת המסעדות בישראל. לפני שלוש שנים הפתיע אדוני כשהודיע על העברת כתית לחלל קטן בהרבה (כ-30 מקומות ישיבה בלבד) במסעדת המזללה, אותה פתח לפני שש שנים בנחלת בנימין בתל אביב. עם המעבר, הדף אדוני שמועות בדבר קשיה של כתית במשיכת לקוחות. המזללה, הוקמה לפני שש שנים, כגרסה הקלילה והמשוחררת יותר של כתית ושל בעליה. בראיונות שמסר עם פתיחתה אמר עליה אדוני, כי שם הוא מביא לידי ביטוי את המטבחים הים תיכוניים עליהם גדל וכי היא מדובר בצד הפרוע (כמו גם הזול יותר) שלו ושל קבוצת המסעדות. בקיץ 2013 פתח אדוני לראשונה בקריירה שלו מסעדה כשרה במלון וכעבור שנה את המסעדה לומינה, הכשרה אף היא.

מסעדת המזללהצילום: תומר אפלבאום

השף אדוני נפרד ממסעדותיו בפוסט באינסטרגם המלווה בכיתוב "הסוף" בו נכתב–"כתית שלי, ילדתי האהובה. נולדת ב- 30 למאי 2002 בשדות כפר רות. צנועה קטנה מלאה באהבה. יצרנו קולינריה מורכבת, אחרת יצרית כזאת שקוראת תיגר על הכל ועם כל זאת מכבדת ומוקירה את האמת. איזה אושר להביט לאחור ולהבין שהשארנו מורשת בדמות שפה קולינרית. מורשת שנתנה לנו את הזכות לקחת חלק ביצירת השפה הקולינרית הישראלית. היום ילדתי היקרה אני ניצב אל מול עשרות עובדים ואל מול אלפי לקוחות ומודיע כי בעוד חודש בדיוק אוריד את המסך על כתית ומזללה".

"שנים של עשייה. יצירה טירוף חושים ואמונה ענקית מגיעים לסיומם. חיי היו כתית וכתית היא חיי. מעטים האנשים שיכולים להבין מה המשמעות של 15 שנות מסעדה. מה המשמעות של אחריות ניהולית, יצירה קולינרית שופעת ובלתי פוסקת, עבודה סביב השעון כולל חגים שבתות ימים ולילוץ, תחושת קיימות אתגרים הכלה ועוד ועוד.. כתית שלי, מאות עובדים זכו לעבוד עבורך, מאות אלפי לקוחות זכו לחוות ולהתענג ממך".

אדוני חתם את הפוסט כשכתב - "אני יוצא לדרך חדשה מסע אל עבר מסעדה חדשה מרתקת ומאתגרת מעבר לים, נור שמה. אני בראשיתם של מספר פרוייקטים נוספים בארץ ובעולם ואני יודע שאת כולם תלווה הרוח של כתית ומזללה".

זה מה שחשב מבקר המסעדות שגיא כהן על מסעדת כתית

הביקורת של שגיא כהן על מסעדת המזללה

כתית והמזללה ימשיכו לפעול עד ל-3 לדצמבר, ועד אז יציע אדוני את מנות הדגל של המסעדות בתפריטי פרידה מיוחדים.

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ