ארבעה חודשים אחרי פתיחתה מסעדת "הרברט סמואל" בירושלים נסגרת

מה קורה במסעדות של קבוצת עדי'ס לייף סטייל? החל מסוף השבוע מסעדת "הרברט סמואל" בירושלים תיסגר וכן המסעדה העתידית הכשרה ביפו - לא תיפתח כמתוכנן

רותם מימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרברט סמואל בירושלים
צילום: אמיל סלמן

מסעדות הנפתחות בקול תרועה רמה ונמוגות אל תהום הנשייה בשקט מוחלט, אנחנו פוגשים כאן חדשות לבקרים. אך הפעם נדמה שזה קרה מהר מהצפוי. מסעדת "הרברט סמואל" בירושלים שנפתחה בהשקעה גדולה רק לפני ארבעה חודשים, אחרי תהליך הקמה ארוך במיוחד, בו יוחצן שוב ושוב שהמסעדה בעלת השם והמותג – מגיעה סוף סוף להעיר את ירושלים מתרדמתה, עושה אחורה פנה. המסעדה שנפתחה במלון הנושא בעצמו את השם הרברט סמואל בראשות השף אורן ירושלמי תיסגר ביום חמישי הקרוב. אחר כך יהפוך החלל למסעדת המלון ובו יוגשו בעיקר ארוחות בוקר וערב. כאמור, ללא השם והמותג עמו הושקה וזאת אחרי שקבוצת עדי'ס לייף סטייל שהקימו אותה – עזבו.

בהודעה לתקשורת מטעם דוברי המלון של האחים נקש נמסר כי ההתקשרות בין הרברט סמואל ירושלים וחברת עדי'ס לייף סטייל הסתיימה והמסעדה תעבור לניהול ולתפעול המלון, שהשקיע בעצמו בציוד ובהקמת המטבח. לדבריהם, חברת עדי'ס לייף סטייל רק ליוו את המלון בהקמה וייעצו קולינרית למסעדה והפרידה היא ברוח טובה וחברית, אולם חשוב לציין כי באף שלב של הקמפיין התקשורתי בעת הפתיחה הדבר לא הוצג. מטעם המלון נמסר כי זאת היתה הרצה מוצלחת, אולם מאחורי הקלעים נשמעים קולות אחרים הטוענים כי אין הצדקה לקיום המקום, לאור העלויות הגבוהות של פתיחת מסעדת שף כזאת במלון בירושלים.

מלון הרברט סמואל הוא חלק ממלונות היוקרה של האחים נקש שעתידים לפתוח גם את מלון הבוטיק "סטאי" במתחם המשתפץ והולך בכיכר השעון ביפו. לפני מספר חודשים הודיעו קבוצת עדי'ס לייף סטייל כי הם סוגרים את מסעדת הרברט סמואל שנפתחה על ידי השף יונתן רושפלד, על מנת לפתוח את גרסתו הכשרה באותו מלון יוקרה, אולם בהמשך לסיום ההתקשרות בין שתי החברות נודע כי מסעדת הרברט סמואל הכשרה בתל אביב לא תיפתח כמתוכנן. עוד נמסר כי קבוצת נקש היא זו שתפעיל את מסעדת השף במלון החדש. עניין זה מותיר את עדי'ס לייף סטייל כרגע עם מסעדה אחת בלבד – הרברט סמואל הכשרה במלון ריץ קרלטון בהרצליה. בעבר החזיקה הקבוצה בלא פחות מחמש מסעדות במקביל, אולם אלו נסגרו מסיבות כאלה ואחרות.

צילום: אמיל סלמן

בפנייה לקבלת תגובה מעדי'ס לייף סטייל העדיפו בקבוצה לשחרר הודעה גנרית לפיה -  "קבוצת נקש בחרה בחברת עדי'ס לייף סטייל כיועצת לליווי פתיחת מסעדת הרברט סמואל הכשרה בירושלים. החברה העניקה את שירותי הייעוץ שלה החל מפתיחת המלון, בתקופת ההרצה ולאחר הפתיחה. בתום הפתיחה המוצלחת, סיימה חברת עדי'ס לייף סטייל את יעוצה, וניהול המסעדה יועבר לקראת סוף השבוע הקרוב למלון הרברט סמואל ירושלים. הפסקת הפעילות מתייחסת למסעדה בירושלים בלבד ואין שינוי לגבי הפעילות של הרברט סמואל בריץ קרלטון הרצליה".

בתוך כך נודע גם כי השף יונתן רושפלד שהיה אמור להיכנס בעצמו לחלל של הרברט סמואל המקורית בתל אביב ולפתוח בו מסעדה חדשה, לא יעשה זאת כיוון שהמשא ומתן על הפעלת הנכס נבלם ועלה על שרטון.

וזה מה שחשב מבקר המסעדות שגיא כהן על הביקור בהרברט סמואל בירושלים

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ