מלחמת שף בשף: בית המשפט קבע כי רפי כהן ישלם פיצויים לגיא גמזו

הערב נודע כי השף רפי כהן הפסיד בתביעה לשף גיא גמזו ממסעדת אריא, מי שהיה טבח וסו-שף שלו קודם לכן במסעדת רפאל, וישלם לו 65 אלף שקלים

רותם מימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: דניאל צ'צ'יק
רותם מימון

במשך שש שנים עבד גיא גמזו במסעדת רפאל, כאשר בשנתיים האחרונות לתפקידו שם – נחשב ליד ימינו של רפי כהן וכמי שמנהל את המטבח בפועל. מתפקיד הסו-שף, החליט גמזו לעבור לקדמת הבמה ובהודעה מראש לכהן מסר כי הוא עוזב. כהן שהתקשה לקבל את הבשורה הערים קשיים ואף סירב לשלם לגמזו פיצויים. ארבע שנים ושלושה חודשים אחר כך, בית הדין לעבודה בתל אביב וחייב את כהן לשלם לגמזו פיצויי פיטורין כנדרש בחוק. בנוסף, חייב השופט את כהן לשלם לגמזו דמי הודעה מוקדמת בהתאם לחוזה על סך 17,596 שקל, וכן פדיון חופשה, ניכוי שלא כדין בגין הורדה שלא חוקית מהשכר, פיצוי פיטורין, וכן הוצאת משפט. בסופו של דבר וסיכומו של עניין חויב כהן לשלם לגמזו סכום של כ- 65,000 שקל, אותם עליו לשלם תוך 30 יום.

גמזו התפטר מעבודתו במסעדת רפאל בשנת 2012 ונתן הודעה מוקדמת של שלושה חודשים מראש, בהתאם להסכם שהיה בין השניים. ברבות הימים התגלה, כי להתפטרות קדם מכתב אישי שכתב גמזו לרפי כהן ובו הוא משתף אותו בתחושותיו אודות הקשיים אותם הוא חווה במסגרת תפקידו, והתלונן על היחס המשפיל לו הוא זוכה מצד כהן. השופט אורן שגב דחה מכל וכל את טענותיו של כהן, ביניהן כי גמזו התפטר על מנת לפתוח מסעדה מתחרה וכאמור חייב אותו לשלם לסו-שף שלו לשעבר פיצויים כנדרש בחוק.

השף גיא גמזוצילום: תומר אפלבאום

בשנים האחרונות מסעדת רפאל (הפועלת משנת 2001) והשף העומד בראשה – רפי כהן, מסרבים לרדת מהכותרות, לאו דווקא בהקשרים הקולינריים. גם פרידתו מהשף ירון שליו שעזב לטובת מסעדת טוטו לא עברה חלק ולוותה ברעש תקשורתי רב ועימות בין השניים.

באפריל 2014 נסגרה המסעדה בחשד למעילת ענק שנעשתה במקום ולדברי כהן אז לתקשורת נסגרה לארגון מחדש. כעבור כמה שבועות נפתחה המסעדה מחדש, אולם הרוחות סביבה לא נרגעו וכעבור מספר ימים הובהל השף לטיפול רפואי ודובר על התמוטטותו של השף.

בספטמבר האחרון הורשע כהן בתקיפת עובד לשעבר אחר במסעדתו לאחר שחשד כי זה גנב מזון מהמסעדה, אולם זוכה מעבירת איומים מחמת הספק. התקיפה אירעה לפני ארבע שנים, אולם רק בשנת 2016 הוכרע הדין בבית המשפט. בהמשך שריפה אירעה בביתו של השף, אולם לו נגרם לו נזק.

תגובת השף גיא גמזו: "אני שמח כי הצדק יצא לאור ובית הדין דחה בכל תוקף את הטענות והאשמות נגדי".

השף רפי כהן טרם הגיב עד לכתיבת שורות אלו.

רותם מימון

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ