יעל רייף, עכבר העיר

היה שלום איטלקית אהובה ובהצלחה בעיר הגדולה. ארטישוק בטופולינו (צילום: יח"צ)נראה שבתקופה האחרונה אנחנו מעלים ניוז פרידה אחת לכמה ימים. לפני כמה חודשים ארוחת ערב של רושפלד נסגרה בהפתעה, אחריה ארוחת ערב הירושלמית בגרסת קבלייר,  קוצ'ינה תמר, דיקסי בראשון לציון, ואליהן הצטרפה אחד העם אחד של מיכל אנסקי. לפני כשבוע התבשרנו על עזיבתו של אייל לביא את המוסד הוותיק רוקח 73 ופחות משבוע מאוחר יותר על סגירתן של סזרינה של מאיר אדוני ושל הביסטרו הצמחוני Mezze באחד העם. הלילה נוספה טופולינו הוותיקה לרשימת החללים שלא צלחו את גל הטרור הנוכחי. "מאז מבצע צוק איתן ולאחריו אינתיפדת הסכינים הדרדר המצב לכדי כך שאין בידנו אפשרות כלכלית להמשיך ולהחזיק את המסעדה ועל כן אנו סוגרים אותה", כתבו הלילה יונה ששון ושי גיני, בעלי המסעדה בפוסט פייסבוקי שסחף עשרות תגובות.

לפני שנה, ואחרי שמונה שנות פעילות, הכריזה המסעדה שהגישה מנות איטלקיות מסורתיות על שינוי קונספטואלי והפכה לבשרית וכשרה, במטרה להגדיל את קהל הלקוחות. כעת, ולאחר שמועות בנות כמה חודשים, מתברר שהצעד לא צלח ושהמצב הבטחוני בבירה הכריע את המוסד שפועל כבר קרוב לעשור.

» מתוך דף הפייססבוק של המקום:

חברים ולקוחות יקרים, היום בשעה 17 נפתח את המסעדה לקהל בפעם האחרונה. במשך כמעט עשור של פעילות בשוק מחנה יהודה חווינו רגעי...

Posted by Il Giardino di Topolino on Thursday, January 28, 2016

לצד הסגירה המצערת ישנו מקום לתקווה. בסוף פוסט הפרידה הודיעו הבעלים על פתיחת טרטוריה סיציליאנית בתל אביב במהלך יוני הקרוב. הפרטים עדיין ראשוניים ולא ידוע אם המטבח יהיה חלבי, בשרי וכשר, אך קהל הלקוחות הקבוע לצד אנשי קולינריה שהביעו תמיכה, וגם כאלה שטרם ביקרו במוסד האיטלקי - הבטיחו להתייצב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ