חדשות אוכל: הבעלים החדשים של עזה 40 הירושלמית

חצי שנה לאחר שהפכה למסעדה לא כשרה הפועלת בסופי שבוע, החליטו בעלי המקום, ירון תורג'מן ויאיר דנציגר, למכור אותה. למרות מחאת הציבור הדתי, ימשיך המקום לפעול בשבתות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מסעדת עזה 40, שעלתה לכותרות לפני כחצי שנה עם הפכה למסעדה לא כשרה שפתחה את שעריה גם בסופי שבוע, החליפה לאחרונה בעלים ונמכרה על ידי ירון תורג'מן ויאיר דנציגר לשפית רעות כהן (27), שתיפקדה כשפית של המסעדה. שם המסעדה, שהפכה בחודשים האחרונים לאחד מסמלי המאבק לפתיחת מקומות בילוי בשבתות ובחגים בעיר בכלל ובשכונת רחביה בפרט, יישאר כשהיה. בכוונתה של כהן להמשיך ולהפעיל את המקום בשבתות ובחגים ואף להגביר את הפעילות בסופי שבוע.

» בתי קפה מומלצים בירושלים» עכבר ירושלים - כל מה שקורה בבירה

כזכור, לפני כחצי שנה בשלהי אוגוסט, החליטו תורג'מן ודנציגר להפוך את המסעדה שבבעלותם ללא כשרה ולפתוח אותה גם בשבתות ובחגים. כתוצאה מכך, קיבל תורג'מן לטענתו איומים מגורמים בעדה החרדית והחלו להיערך קבלות שבת מחאתיות מול המסעדה על ידי קבוצות חרדים, תושבי האזור, במטרה להוביל לסגירת המקום בשבתות ובחגים. אלא שמאז תחילת השנה האזרחית החדשה המחאות פסקו והמקום פעל ללא הפרעות.

הצליחה לעצבן את הציבור החרדי ולשבות את לב הפודיסטים (צילום: אריאל עוזרי)

בשיחה עם "כל העיר" השבוע מסביר תורג'מן את השיקולים שעמדו מאחורי מכירת המסעדה: "נכנסתי לעשות דברים אחרים שאינם בתחום האוכל, והעיסוקים הללו גרמו להחלטה לעזוב את המסעדה. במקביל קיבלנו הצעה עסקית טובה מאוד ולכן החלטנו למכור". תורג'מן מוסיף ומתייחס גם לסוגיית השבת ולמחאות החרדים וטוען "הצלחתי לגרום לשינוי ברחוב הזה ובעיר כולה. דאגתי שהרחוב יישאר פתוח בשבתות ואני מאמין שזה יימשך עוד הרבה שנים. אני מאוד מקווה שהבאים אחרי בתור יידעו לשמור על הדרך שהתוויתי. אני מרגיש ניצחון", סיכם.

בעלת המסעדה החדשה כהן אכן מתכוונת להמשיך בדרך של פעילות בשבתות ובחגים: "המאבק לפתיחת המקום בשבת יימשך והכוונה היא שיהיה פה סוג של בראסרי, שיהיה פתוח בשעות אחר הצהריים, גם בימי חול וגם בשבתות. אני רוצה לפתח את נושא השבת ולעזור למיזם 'שבוס' (מיזם ליצירת קואופרטיב חברתי של תחבורה ציבורית שיתופית, שתחבר את תושבי העיר למוקדי הבילוי בסופי השבוע; אס"ש)". מחזיקת תיק קידום עסקים במועצה עינב בר (התעוררות) מוסיפה: "פתיחתו של העסק בשבתות היתה בעלת משמעות גדולה לירושלים ולאזור. לשמחתי הרבה המסעדה תמשיך לפעול בשבתות גם לאחר מכירתה ולהוות מרכז בילוי עבור הציבור החילוני".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ