קפה קפה הופכת לקבוצת המסעדות הגדולה בארץ

רשת קפה קפה רוכשת את הסנדוויצ'יה רובן ובתי הקפה פרש קיטשן, מה שיהפוך אותה לקבוצת המסעדות הגדולה בישראל

רותם מימון, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותם מימון, עכבר העיר

זה לא סוד גדול שמאחורי עולם הקולינריה הישראלית מסתתרות לא מעט קבוצות ושיתופי פעולה עסקיים, אבל הבוקר שברה רשת קפה קפה את השיא והפכה לקבוצת המסעדות הגדולה ביותר בישראל. זה קרה לאחר שהמייסד והבעלים של הרשת, רונן נמני, הודיע הבוקר כי הקבוצה רכשה את רשת מסעדות הבריאות פרש קיטשן המונה כעת שבעה סניפים ואת רשת סנדוויצ'י הבשר רובן על חמשת סניפיה. בחזונו העתידי רואה נמני את פרש קיטשן שהחלה את דרכה בתל אביב, גדלה לכ-30 סניפים, הכוללים בין היתר גם סניפי אקספרס ואילו במקרה של רובן מתוכנת התרחבות גדולה שבסופה תמנה הרשת כ-30 סניפי בוטיק. הצמיחה לא מסתכמת בזה, כיוון שבמקביל משיק נמני עוד שתי רשתות משנה המתכתבות עם רשת האם, רשת בתי קפה אקספרס "cafe cafe GO" שתפעל בקניונים, בתחנות הרכבת ובשדה התעופה ורשת בתי קפה בוטיק בתל אביב שתיקרא  "better together"ועתידה לפתוח את סניפה הראשון בעוד שלושה שבועות במקום שבו החלה הרשת את דרכה – בכיכר מסריק. מחליפה בעלים. רובן'ס (צילום: יח"צ)"קפה קפה התחילה מנקודה קסומה בכיכר מסריק בשנת 2001" , נזכר נמני איפה הכל התחיל. "לפני פתיחת בית הקפה ניהלתי מועדונים והייתי איש לילה, אבל זו היתה פינה שתמיד אהבתי. כשהתברגנתי והלילה היה כבד עלי החלטנו להפוך את הקפה הקטן להמון בתי קפה. היה ביקוש אדיר ומאז זה כבר היסטוריה". מה שהתחיל כבית קפה קטן בפינה, הפך במהרה ל-132 סניפים ברחבי הארץ, כשרק ב-2013 צפויה קפה קפה עצמה לגדול בעוד 15 סניפים. נמני גם לא מסתיר את רצונו להתרחב גם לחו"ל. הוא מאוד נרגש מהעובדה שאחרי שהנקודה בכיכר מסריק עמדה ריקה במשך שנה וחצי, הסניף הראשון של רשת "better together, מתוך חמישה שעתידים לקום בעיר, ייפתח דווקא שם. מלבד שתי הרכישות שהושלמו הבוקר, הקבוצה מחזיקה בבעלותה בשבע רשתות מזון בפריסה ארצית, הכוללות מלבד רשת בתי הקפה קפה קפה, גם את רשת המעדניות לחם ארז ואת רשת הפסטה לבורטוריו די פסטה ומסעדת הבשר הכשרה לחם בשר שגם היא עתידה להפוך בקרוב לרשת עם פתיחה של מסעדות בפתח תקווה ובגדרה. עוד פרויקט גדול נמצא כרגע בקנה של נמני והוא פרויקט השווקים, בידור ובילוי "SHOOKA MARKETS"  שיפתח במתחם הבילויים המסקרן בשרונה. הערכה הכלכלית של המיזוג נאמדת בכ- 10 מיליון שקלים.

רונן נמני, מה יתרון המיזוג?"תמהיל המסעדות המגוון שאנו מחזיקים, מאפשר לנו למקסם את פוטנציאל ההתרחבות מחד ומאידך, מסייע לנו להשיג תנאים מסחריים טובים יותר מספקים ובעלי נכסים בזכות גודל הקבוצה וכוח הקניה שלה".

אחרי התרחבות כזאת משמעותית יש תכניות עתידיות?"תמיד. אני מעריך שב-2013 לא נרחיב עוד את הקבוצה מבחינת רכישות נוספות, אלא נתמקד בהרחבת הקיים, כלומר להרחיב את מספר הסניפים. לגבי 2014 יש כבר תכנונים שנמצאים כעת בתהליך גיבוש. בא לי סושי, אבל כבר יש הרבה רשתות וגם בא לי גלידה אבל גם מזה יש הרבה, אז נראה, אולי נמצא משהו אחר שיעניין אותי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ