חודש וחצי אחרי פתיחתו נסגר הדוכן התאילנדי בשוק הכרמל

דוכן אוכל הרחוב התאילנדי שנפתח במכולת הסינית בשוק הכרמל, נסגר לאחר שפקחי העירייה הגיעו אליו בעקבות הפרסומים בתקשורת

רותם מימון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השפית מאי בדוכן התאילנדי. השמועות, הצבעים והריחות עשו את שלהם
רותם מימון

רק אתמול כתב מבקר אוכל הרחוב שלנו ערן לאור בשבחי הדוכן התאילנדי שפעל בתוך המכולת הסינית בשוק הכרמל ובאותו היום פקחי העירייה הגיעו אל המקום וביקשו לראות את רישיון מטבח העסק. משלא נמצא הרישיון, כיוון שהדוכן פעל בתוך המכולת שפועלת ברישיון, הורו הפקחים על סגירתו אם לא יימצא תוך 30 ימים רישיון יצרן ולהכין את המקום לפעולה כמסעדה לכל דבר ועניין. בעקבות כך, החליטו בעליו לסגור את הדוכן לפעילות.

את הדוכן שמכר אוכל רחוב תאילנדי בתוך המכולת הסינית, הפעילו טל רוזן ואשתו השפית מאי (טאנאפורן). השניים פתחו את הדוכן לאחר שבעל המכולת תאופיק טעם את אחד המשלוחים שעשו והציע להם למכור יחד במכולת מנות שידמו את אוכל הרחוב בתאילנד. בעקבות הפרסומים בתקשורת הגיעו פקחי העירייה מצוידים בצילומים שונים אל הדוכן וביקשו להתאימו לדרישות בית אוכל, כלומר מסעדה, ולתקן את המקום תוך 30 יום. לדברי תאופיק רשימת הצרכים אינה הולמת דוכן קטן שמוציא עשרות מנות ביום בלבד. "דרשו מאיתנו דרישות לא הגיוניות, קרשי חיתוך נפרדים לעוף ולטופו, פס קר ופס חם, כיורים שונים ועוד דברים שבאמת לא מתאימים לדוכן קטן. הגענו להחלטה שזו הוצאה גדולה מדי בשבילנו והתקפלנו. אם יש פה הוצאה גדולה, זה פחות הקונספט שרצינו להביא – משהו כמו בתאילנד, במחירים סבירים". לדברי תאופיק בימים האחרונים ועם הפרסומים השונים התגבר לחץ הסועדים שהגיעו אל המקום, ו"מאי היא שפית אבל היא עובדת בקצב שלה על כל מנה ואת הכל היא מכינה במקום וכנראה שדברים כאלה לא מתאימים במדינה", אומר תאופיק בכאב. במה זה שונה מדוכנים אחרים שפועלים בשוק ומציעים אוכל מהיר ואין להם פסי הכנה שונים? "שאלה טובה, יש הרבה דוכנים בשוק שפועלים ולא תמצא את רשימת הדרישות שקיבלנו ויש להם בלון גז ליד סיר הטיגון והכל בסדר מבחינת העירייה, אבל כנראה שלמישהו מפריע הדוכן התאילנדי או שמישהו הלשין, אז על מי העירייה יכולה לדרוך? רק על הקטנים, לא על הגדולים".

קאו פאד קפקאו קיי דאו. חריף ונהדרצילום: ערן לאור

בתחילת השיחה אמר תאופיק כי הם פועלים להסדיר את עניין הדרישות והרישוי, אולם כעבור שעתיים בשיחה חוזרת אמר כי הדברים בבדיקה ואינם ברורים. "גם אם נחזור, אני לא יודע מתי, איך ואיפה. מיי קיבלה פירסום גדול וסרטון ההכנה שלה רץ ברשת, זו תהיה החלטה שלהם אם לחזור או לא".

"עיריית תל אביב פשוט לא רוצה שיהיו דוכני אוכל בעיר", אומר בהחלטיות טל רוזן מבעלי הדוכן, "הם רוצים רק מסעדות. ואם אתה רוצה להרים דוכן אתה צריך רישיון יצרן ולהרים מטבח, גם אם רצית לעשות אוכל רחוב". לדברי רוזן פקחי העירייה באו עם רשימת דרישות ההולמות מסעדה ולא דוכן, "כולל כיבוי אש וכל מה שנובע מזה". לדברי רוזן, כששאל במה הוא שונה מדוכנים אחרים בשוק, הזמינו אותו הפקחים להתלונן על אותם דוכנים והם יטופלו. לסיכום, משאיר רוזן פתח קטן לתקווה כשאמר כי לאחר שובה של אשתו מתאילנד בעוד חודש, הם יחזרו ויחשבו מסלול מחדש. "אנחנו נחזור בסגנון של דוכן, כי זה הקונספט ומסעדה תיאלץ אותנו למכור במחירים גבוהים יותר, אבל יהיה לנו מטבח מסודר. נחזור עם מנות חדשות וקצת יותר עומק. לא יסתמו לנו את הפה לעוד הרבה זמן".

תגובת עיריית תל אביב-יפו:

ראשית נציין כי בניגוד לנטען הדוכן לא נסגר על ידי העירייה. הדוכן פעל בתוך בית עסק שמוגדר כמכולת ללא רישיון להפעלת מסעדה כמתחייב בחוק. השבוע נדרש בעל העסק להגיש בקשה לרישיון אשר תואם את אופי העסק כמתחייב בדין ויש באפשרותו להגיש את הטפסים תוך 90 ימים. עד עתה לא הוגשה על ידו בקשה לרישיון ובמידה והדוכן ימשיך לפעול בניגוד לחוק בכוונת העירייה לאכוף נגדו בהתאם. בעל העסק מוזמן לפנות לעירייה ולהסדיר את הוצאת הרישיון כנדרש.

רותם מימון

כותב, אוכל, שותה וגם עורך מדור האוכל והטיולים של אתר הארץ.

מנהל קבוצת הפייסבוק: אוכלים את הראש

ובאינסטגרם: https://www.instagram.com/rotemmon/

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ